Reklama
aplikuj.pl

Osiodłać konie! Mount and Blade 2 Bannerlord z datą premiery pełnej wersji

mount and blade 2

Mount and Blade 2 Bannerlord w końcu opuszcza wczesny dostęp! Produkcja będzie gotowa jeszcze w tym roku i trafi na kolejne platformy do grania. Posiadacze, których urządzeń zagrają?

Mount and Blade 2 Bannerlord kończy wczesny dostęp

Mount and Blade 2 Bannerlord zadebiutowało jako gra w formie wczesnego dostępu. Co kierowało twórców przy podejmowaniu tej decyzji?

Wczesny dostęp to coś, co świetnie znamy. Nasza poprzednia gra, Mount & Blade, wydana w 2005 roku, była jednym z pierwszych tytułów korzystających z tej metody. Dzięki współpracy z naszą społecznością mogliśmy dać graczom wyjątkowe doświadczenie rozgrywki, która pozostaje popularna do dziś. Nauczyło nas to, jak ważny jest udział graczy w procesie usuwania błędów i dopracowywania szczegółów rozgrywki. Korzystając z opinii graczy, możemy osiągnąć poziom, którego oczekujemy zarówno my sami, jak i członkowie naszej społeczności.

Czytaj też: Blizzard z nową grą. Co wiemy o survivalu, który wycieka?

Pomoc graczy opłaciła się, ponieważ tytuł w tej chwili posiada na Steam oceny „Bardzo pozytywne”. Deweloperzy są zatem spokojni o jakość i mogą wydać grę w dobrym stanie na konsolach. Kiedy to nastąpi? Już 25 października 2022. Tytuł będzie wtedy grywalny w pełnej wersji na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S oraz Xbox Series X.

Mount and Blade 2 Bannerlord w pełnej wersji

Co zaoferuje graczom skończona wersja Mount and Blade 2 Bannerlord? Ten tytuł to długo wyczekiwana kontynuacja uznanego połączenia symulatora średniowiecznej walki i gry RPG, Mount & Blade: Warband. Gra, której akcja toczy się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z poprzedniej części, oferuje bogaty system walki i jeszcze bardziej szczegółowy świat Calradii. Bombarduj górskie warownie machinami oblężniczymi, zorganizuj sekretne przestępcze imperia w ciemnych uliczkach miast lub rzuć się w wir chaotycznych bitew – a wszystko po to, by zdobyć władzę.

Czytaj też: Wymagania sprzętowe Saints Row oraz pierwsze oceny ujawnione

Najważniejsze cechy gry to:

  • Strategia / RPG akcji – Eksploruj, plądruj i podbijaj rozległy kontynent Calradii, zdobywając przy tym przyjaciół i tworząc sobie wrogów. Zorganizuj własną armię i poprowadź ją do boju, dowodząc żołnierzami i walcząc z nimi ramię w ramię.
  • Kampania dla pojedynczego gracza w otwartym świecie – Graj tak, jak chcesz! Wyznacz własną ścieżkę do władzy i podążaj nią w dynamicznym, obfitującym w przygody otwartym świecie, w którym żadna rozgrywka nie jest taka jak poprzednie.
  • Bogate systemy tworzenia i rozwoju postaci – Stwórz i rozwijaj swoją postać tak, by dopasować ją do własnego stylu gry. Rozwijaj umiejętności, wykonując związane z nimi działania, i uzyskuj dostęp do atutów reprezentujących poziom twego mistrzostwa.
  • Realistyczna ekonomia – Obserwuj wahania dostępności dóbr w symulowanej gospodarce feudalnej, w której cena każdego towaru – od kadzidła po bojowe rumaki – uzależniona jest od popytu i podaży. Wykorzystaj anarchię, by nabić swój trzos, dostarczając zboże do cierpiącego głód miasta, w którym właśnie zakończyło się oblężenie, lub otwierając na nowo szlak handlowy opanowany przez bandytów.