WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Możemy oficjalnie pożegnać jednego z producentów obudów komputerowych

Ciekawe, czy wiecie o kim mowa, bo szczerze mówiąc, nie jest to producent, który zaistniał na naszym rynku. Mam nawet wrażenie, że nigdy nie zawitał na nasze tereny ze swoimi obudowami… i w przyszłości z pewnością do tego nie dojdzie. CaseLabs bowiem zbankrutował.

Nie jest to oczywiście coś, nad czym musimy specjalnie ubolewać, bo już teraz na polskich aukcjach nie można znaleźć jego produktów. Wygląda nawet na to, że nigdy z nimi tutaj nie zawitał. Nie zmienia to jednak faktu, że nie powinniśmy się tą sprawą nie interesować. Wszystko przez fakt, że może być powiązana z handlową wojną pomiędzy USA, a Chinami. Może i terminy wprowadzenia ogromnego (25%) cła na towary sprowadzane z Chin się z tym nie pokrywają, ale same okoliczności już tak.

W oficjalnym ogłoszeniu CaseLabs podał powód swojego bankructwa, z którego wynika, że problemem są właśnie dostawy. Niektóre z nich są zbyt małe, by utrzymać dawną cenę, która ostatnio podobno drastycznie wzrosła. Firma próbowała oczywiście rozwiązać problem, ale zdało się to na nic. Ceni sobie jednak klientów, dlatego spróbuje zrealizować część złożonych już zamówień. Nie łudzi się jednak, że zdoła wykonać je wszystkie. Szkoda, bo z opinii wynika, że były naprawdę dobre.

Sprzęt komputerowy zdrożeje przez handlową walkę z Chinami

Źródło: Kitguru
Zdjęcia: CaseLabs