Reklama
aplikuj.pl

Uważajcie, bo w mPrawo jazdy nie wszystkie dane mogą być poprawne

mprawo jazdy

mObywatel to bardzo przydatna aplikacja, zwłaszcza po tym, jak po zmianie przepisów można dodać do niej nasze prawo jazdy. Jednak okazuje się, że mPrawo jazdy nie u wszystkich pokazuje poprawne dane.

Błędne dane w mPrawo jazdy

5 grudnia 2020 roku uległy zmianie przepisy. Od tamtej pory nie trzeba posiadać przy sobie fizycznego prawa jazdy. Dodatkowo w aplikacji mObywatel pojawiła się opcja dodania cyfrowej wersji tego dokumentu. Nie jest ono następcą prawdziwego prawka, ale z pewnością jest przydatne, np. podczas kontroli. Jednak okazało się, że nie wszystkim ta opcja przynosi korzyści.

Czytaj też: Netflix zaoferuje nam opcję losowego odtwarzania
Czytaj też: OLX wprowadza zmiany w limitach bezpłatnych ogłoszeń i reklamacjach
Czytaj też: Uważajcie, te rozszerzenia do Google Chrome zawierają złośliwe oprogramowanie

Serwis Autokult donosi, że dane wyświetlające się w apce, a także te, które podczas kontroli pobiera z bazy policja niekoniecznie muszą być prawidłowe. Jeden z czytelników portalu podał jako przykład swoją sytuację, w której w bazie znajdowały się informacje nieaktualne od kilku lat. Niektóre z nieścisłości są poważne, inne mniej, jednak tak czy tak mogą narobić wiele problemów. W takich przypadkach chyba lepiej mieć fizyczny dokument przy sobie, bo można mieć poważne kłopoty, albo przynajmniej dokładnie sprawdzić jego cyfrową wersję, a w razie błędnych danych natychmiast to zgłosić.