Reklama
aplikuj.pl

MSI zwiększa wydajność procesorów nową funkcją w BIOSie

msi-CPU Cooler Tuning wydajność

MSI właśnie sprawiło, że ustawianie swojego ledwo co złożonego komputera jest jeszcze łatwiejsze. Wszystko za sprawą nowej funkcji CPU Cooler Tuning obecnej w BIOSie.

CPU Cooler Tuning od MSI

Do zestawu funkcji MSI Click BIOS 5 zawitała dosyć innowacyjna opcja, uwalniająca procesory spod ograniczeń po wymianie boxowego, słabego chłodzenia na coś lepszego. CPU Cooler Tuning pomaga użytkownikom w wykorzystaniu pełnego potencjału nowych procesorów w łatwy oraz intuicyjny sposób.

Czytaj też: Pierwszy unboxing kart RTX 3070
Czytaj też: Acer prezentuje laptop Book RS Porsche Design
Czytaj też: Uwaga, w tych dniach infolinia InPostu będzie nieczynna

CPU Cooler Tuning to po prostu tabelka z wyborem zastosowanego chłodzenia między tym standardowym dołączonym do procesora i czymś lepszym w myśl chłodzenia powietrznego lub wodnego. Na przykładzie płyty głównej B460M i procesora Intel i5-10600 pokazano, co dokładnie się zmienia.

Czytaj też: Nowy blok wodne od Thermaltake to Pacific MX1 Plus
Czytaj też: Lekka mysz od Genesis. Oto Krypton 550
Czytaj też: Jak wypadają w testach cztery RTX 3090?

MSI za sprawą CPU Cooler Tuning zadba o to, aby sprzęt automatycznie zmienił limity mocy i napięcia dostarczanego do procesora po wyborze innego rodzaju chłodzenia. To z kolei wpływa bezpośrednio na wydajność procesora, jako że ma ogromny wpływ na jego zegary podczas obciążenia.