WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Klasyczne BMW E46 M3 CSL wreszcie może otrzymać jedyną słuszną skrzynie

Klasyczne BMW E46 M3 CSL wreszcie może otrzymać jedyną słuszną skrzynie

Plaga zastępowania manualnych skrzyń biegów ich automatycznymi odpowiednikami zyskuje na siłę z roku na rok, ale dosięgnęło przed 21-laty nawet BMW E46 M3 CSL.

Podczas swojego debiutu w 1999 roku BMW E46 M3 CSL miało być „Ultimate Driving Machine”, ale umówmy się – dla tych, którzy oczekiwali po tym modelu wiele, brak opcji manualnej skrzyni biegów był nieporozumieniem (via AutoClassics).

Teraz jednak firma Everything M3s z siedzibą w Banbury, postanowiła opracować i zacząć sprzedawać zestawy dla BMW E46 M3 CSL do konwersji skrzyni biegów na manualną. Dzięki temu zastępuje sekwencyjną przekładnie z łopatkami. Jak powiedział ekspert ds. supersamochodów James Cottingham z DK Engineering:

Chociaż E46 M3 CSL jest najlepszym samochodem drogowym, system SMG po prostu nie działa tak dobrze, jak działają nowoczesne systemy. Ręczna skrzynia biegów BMW została wypróbowana i przetestowana, a firma Everything M3s wykonała fantastyczną robotę, przekształcając model do skrzyni manualnej.

Sprzedawany zestaw z 180 oryginalnymi częściami BMW jest w pełni zmontowany, co dotyczy też pedału sprzęgła oraz dźwigni zmiany biegów. W trakcie kilkudniowego montażu oryginalna skrzynia biegów jest wyjmowana z pojazdu, robiąc miejsce mechanizmowi zmiany biegów, nowemu sprzęgłu i kołu zamachowemu, co wieńczy przekodowanie systemu zarządzania silnikiem.

Czytaj też: Wyjątkowy Aston Martin DBS GT Zagato wyszpiegowany na Nurburgring

Ponieważ CSL jest obecnie samochodem kolekcjonerskim, cały proces jest całkowicie odwracalny, zapewniając, że samochód zachowa swoją wartość i oryginalność. Cena za tę przyjemność? 3500 funtów, czyli około 17000 zł.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News