WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Mulan zalicza kolejne opóźnienie

Wydawałoby się, że pandemia powoli ustępuje i wracamy do normalności, jednak wcale tak nie jest. Wytwórnie opóźniają premiery, bo sytuacja na świecie nadal jest nieciekawa. Disney postanowił ponownie przełożyć Mulan.

Czytaj też: The Boys – znamy datę premiery 2 sezonu! Zobaczcie nowy plakat i klip

To już kolejna zmiana premiery, która dotknęła Mulan. Najpierw film miał trafić do kin 27 marca, ale pandemia koronawirusa zmusiła Disney do zmiany harmonogramu. Film przełożono na 24 lipca, jednak sytuacja epidemiologiczna w Stanach Zjednoczonych jest na tyle niekorzystna, że Disney zdecydował się jeszcze bardziej opóźnić Mulan. Najnowszą datę ustalono na 21 sierpnia, ale musimy być przygotowani, że to jeszcze może ulec zmianie.

W oświadczeniu wydanym przez Disney możemy przeczytać, że powodem jest rosnąca w zastraszającym tempie ilość zakażonych w USA. Na decyzję wpływa też sytuacja kin w Chinach. jednocześnie dostajemy zapewnienia, że Mulan nie trafi na platformy VOD, gdyż jest to produkcja, którą trzeba przeżyć na wielkim ekranie.

Przypomnijmy, że główną bohaterką, podobnie jak w oryginalnej animacji, jest Mulan, nastolatka, która w przebraniu mężczyzny wyrusza na wojnę. Robi to, by zastąpić schorowanego ojca, który w innym wypadku sam musiałby iść walczyć. Hua Mulan jest bohaterką jednej z najpopularniejszych chińskich legend.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News