Reklama
aplikuj.pl

Dzięki naszyjnikowi NASA przestaniesz dotykać twarz

NASA, koronawirus, pandemia

NASA opracowała i stworzyła za pomocą druku 3D naszyjnik z elektroniką w środku, który pomaga użytkownikowi w zaprzestaniu dotykania twarzy.

Instrukcje są już dostępne w ramach treści open-source i nic dziwnego, bo tego typu projekt bezpośrednio uderza w nasze bezpieczeństwo. Nie raz bowiem słyszeliśmy już o tym, aby nie dotykać palcami naszej twarzy i wbrew pozorom, zyskamy na tym nie tylko poprzez zmniejszenie szans na zarażenie się COVID-19.

Jak jednak zapewne już doskonale wiecie, nie zawsze łatwo jest uniknąć tego odruchu. Dlatego trzech inżynierów z Jet Propulsion Lab stworzyło Pulse. To nazwa naszyjnika z czujnikiem zbliżeniowym o zasięgu 12 cali i silniczkiem wibracyjnym, który aktywuje się, gdy zbliżysz rękę do głowy. Im bliżej twarzy znajduje się twoja dłoń, tym bardziej intensywne są wibracje.

Jak czytamy w opisie NASA:

Celem działania Pulse jest zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, który może zostać przeniesiony, jeśli osoba dotknie zainfekowanej powierzchni ręką, a następnie dotknie oczu, nosa lub ust.

Czytaj też: Elektryczny gokart z LEGO dla dorosłego faceta, bo czemu by nie

Co ważne, każdy z nas może za darmo pobrać listę potrzebnych elementów i projekty CAD, aby wydrukować obudowę w 3D i połączyć w niej elektronikę. NASA twierdzi, że ​​zaprojektowała Pulse, aby był niedrogi i łatwy do złożenia. Zaznacza jednocześnie, że nie jest to zamiennik dla maseczek, a kolejny środek zapobiegawczy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News