WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Musical Hamilton w kinie dzięki Disneyowi

Jeden z najpopularniejszych musicali ostatnich lat- Hamilton, trafi na ekrany kin dzięki Disneyowi. I to z oryginalną obsadą z 2016 roku!

Lin Manuel Miranda stworzył jeden z najpopularniejszych musicali naszych czasów. Hamilton bardzo szybko stał się brodwayowskim fenomenem, a jego sława obiegła cały świat. Niestety, pomimo chęci, nie każdy z nas miał okazję go zobaczyć w całości. Dzięki Disneyowi ma szansę się to zmienić. Rozrywkowy potentat nabył prawa do kinowej dystrybucji filmu, który jest zarejestrowanym spektaklem z oryginalną obsadą z 2016 roku. Disney współpracuje przy tym projekcie z  Lin-Manuelem Mirandą, Jeffrey ‘em Sellerem and Thomasem Kailem, a efektem ma być „ kinowa prezentacja sceniczna, która jest zupełnie nowym sposobem na poznanie Hamiltona ”.

Na razie wiadomo, że Hamilton pojawi się w kinach 15 października 2021 roku, na razie tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jednak patrząc na fakt, że Disney posiada prawa do międzynarodowej dystrybucji możemy spodziewać się, że i do polskich kin wejdzie ten kultowy już Musical.

W oryginalnej obsadzie zobaczymy między innymi takie gwiazdy jak:  Lin-Manuel Miranda, Jonathan Groff, Daveed Diggs i Renée Elise Goldsberry.