Reklama
aplikuj.pl

Mustang Cobra Jet od Forda na 50-tą rocznicę

Unikalne samochody zdecydowanie mają „to coś”… i nie zawsze oznacza to cholernie wysoką cenę. Nowa wersja samochodu Mustang Cobra Jet powstała z okazji 50 rocznicy pierwszego modelu Cobra Jet z 1968 roku, a do najtańszych oczywiście nie należy.

Ford zdecydował się na wyprodukowanie jedynie 68 egzemplarzy Mustang Cobra Jet, które są następcami nie tylko oryginalnej serii, ale również tej z 2008 na uczczenie 40-tej rocznicy. Oczywiście od swoich poprzedników wyróżnia go zdecydowanie moc silnika. A jest nim 5,2-litrowa V8 zapożyczona z modeli Mustang GT z dodatkiem 3-litrowej supersprężarki Whipple. Na tyle znalazła się 9-calowa oś, która musi poradzić sobie z wysokim momentem obrotowym przy starcie. Równie solidnie prezentuje się system amortyzatorów, hamulców oraz wahaczy. A, ważnym elementem jest również prędkość. Mustang Cobra Jet będzie w stanie osiągać 241 km/h i przejechać 1/4 mili w 8 sekund.

Samochód trafił już do przedsprzedaży, a jego cena sięga 130000$. Mustang Cobra Jet posiada nie tylko ciekawą stylistykę i historyczny aspekt, ale również certyfikat od NHRA i FIA. Samochód jest dostępny w dwóch wariantach – wyścigowej czerwieni oraz oksfordzkiej bieli.

Źródło i zdjęcia: Ford