Rocznicowy Mustang Spec 5 od RTR

ciekawy Mustang, Mustang Spec 3, Mustang, podkręcony Mustang,

W 2010 roku na rynek podkręconych Mustangów weszła firma RTR, a teraz ma do pokazania coś wyjątkowego – Mustanga Spec 5 na swoją 10. rocznicę.

RTR świętuje dziesiątą rocznicę pracowicie, bo we współpracy z zespołem Lebanannon Ford, aby stworzyć możliwie najdziksze Mustangi z myślą o drogach publicznych, które można kupić u dealera. Nic dziwnego, jako że RTR została założona przez profesjonalnego kierowcę Formuły D – Vaughna Gittena Jr.

Obecnie RTR oferuje trzy poziomy Mustangów, które można kupić u dealerów w USA, ale wydanie Spec 5 przenosi sprawy na nowy poziom. Warto jednak wspomnieć, że Mustang Spec 1 otrzymuje tylko kosmetyczne ulepszenia, Spec 2 już dodaje układ zawieszenia, a Spec 3 doładowanie Ford Performance, ab dobić do 700 KM i 827 Nm.

Czytaj też: Miliardy złotych uciekają z kieszeni Volkswagena pomimo wstrzymania produkcji

Mustang Spec 5 opiera się na wydaniu Spec 3, ale pomimo kosmetyki, zawieszenia i doładowania, zapewnia dodatkowe doładowanie (fazy drugiej), zapewniając 750 koni mechanicznych. Aby poradzić sobie z tą dodatkową mocą, RTR musiało wzmocnić układ napędowy. Z zewnątrz Spec 5 wzbogacił specjalny poszerzający pakiet.

Lebanon Ford wraz z RTR zbuduje tylko dziesięć takich limitowanych samochodów. Cena? Za sam pakiet Spec 5 wyniesie 50000$, więc jeśli zdecydujecie się na skromnego Mustanga GT, to cena sięgnie około 85 tysięcy dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News