Reklama

Niedługo będziemy mogli odwiedzić muzea i biblioteki. A co z kinami?

koronawirus, koronawirus przemysł filmowy, serwicy VOD, NEtflix, platformy streamingowe, koronawirus zamknięte kina, kryzys kinowy,

Już wkrótce nastąpi częściowe zniesienie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Oznacza to otwarcie niektórych placówek kultury. Nie, to jeszcze nie dotyczy kin, ale do muzeów i bibliotek będziemy mogli się wybrać.

Czytaj też: Powstaną kolejne ekranizacje książek Terry’ego Pratchetta

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego od 4.maja czyli od poniedziałku obostrzenia zostaną nieco złagodzone. Oznacza to otwarcie niektórych placówek kultury a także galerii handlowych. Dotyczy to, przede wszystkim, bibliotek, galerii sztuki i muzeów. Otwarte zostaną również hotele i ośrodki rehabilitacyjne. Jest to drugi etap łagodzenia obostrzeń, a kolejne będą wdrażane stopniowo.

Kolejne etapy będą ogłaszane co dwa tygodnie. Dysponujemy danymi epidemiologicznymi, które pozwalają nieco otwierać gospodarkę. Więcej osób zdrowieje niż jest wyłapywanych przez testy jako chore.

Nie wiemy jednak kiedy ponownie ruszą kina, a jest to dla wielu z nas najbardziej istotna informacja. Nie dziwi jednak brak konkretnych dat, gdyż sytuacja nadal jest niepewna i wszystko może zmienić się w każdej chwili. Przypomnijmy chociażby sytuacje w Chinach, gdy pospieszono się z otwarciem kin.

Największa sieć multipleksów w USA – AMC zdecydowała, że otworzy swoje placówki dopiero przed większymi premierami. Najbliższe przypadają na lipiec i jest to Tenet i Mulan. Wydaje się, że jest to najrozsądniejsza i najkorzystniejsza dla właścicieli decyzja. Wcześniej harmonogram premier będzie na tyle ubogi, że jedynie wyświetlanie starych hitów będzie mogło przyciągnąć ludzi na seans, ale i tak tłumów nie ma co oczekiwać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News