Reklama

Powstaną kolejne ekranizacje książek Terry’ego Pratchetta

Terry Pratchett Świat Dysku ekranizacja, Terry Pratchett ekranizacja książek, Świat Dysku serial, Świat Dysku ekranizacje

Fani Pratchetta szykujcie się. Podpisano właśnie kolejną umowę na ekranizacje i z tego co wiadomo mają one być wierne materiałom źródłowym. Sprawdźcie kto za to odpowie.

Czytaj też: Capone – Tom Hardy na upiornych zdjęciach promujących film

Terry Pratchett napisał aż 41 powieści osadzonych w stworzonym przez siebie Świecie Dysku. To uniwersum, w którym ziemia jest płaskim dyskiem spoczywającym na grzbiecie czterech słoni stojących na skorupie olbrzymiego żółwia. Cykl jest pełen humoru, magii, przygód i uwielbianych przez miliony czytelników postaci. Teraz dzięki nowym kontraktom książki doczekają się serii ekranizacji.

Założona trzy lata przed śmiercią Pratchetta firma produkcyjna Narratibia podpisała kontrakt z brytyjskim producentem Motive Pictures i studiem Endeavor Content. W ramach projektu ma powstać szereg ekranizacji, które mają być absolutnie wierne powieściom, co powinna uspokoić fanów.  Całości doglądać będzie Rhianna Pratchett, córka pisarza, która po śmierci ojca stoi na czele Narrativii.

W oświadczeniu napisała:

Chcielibyśmy, by unikalne postacie, zabawna narracja i niezwykłe literackie tropy, których Świat Dysku jest pełen zostały oddane w takiej formie, z której mój ojciec mógłby być dumny. Cieszę się, że wyruszamy w tę podróż z Motive i Endeavor Content, które chcą wcielić naszą wizję w życie.

Jeszcze nie wiadomo, które książki doczekają się ekranizacji ani gdzie docelowo będą emitowane. Wiemy jedno – czekamy z niecierpliwością!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News