Reklama
aplikuj.pl

Spójrzcie na wyjątkowe muzeum poświęcone muzyce. Oto House of Music, Hungary

muzeum poświęcone muzyce, House of Music, Hungary, House of Music

Budapeszt chce zadbać o sferę kulturową i dlatego realizuje obecnie projekt rozwoju w tym kierunku, którego częścią jest muzeum poświęcone muzyce. Jednak nazwane mianem House of Music, Hungary nie jets byle jakim muzeum, a takim, które samą formą i projektem jest dziełem sztuki samym w sobie.

Oto House of Music, Hungary – wyjątkowe muzeum poświęcone muzyce, które idealnie wpisuje się w las

Za House of Music, Hungary odpowiada firma Sou Fujimoto Architects, która już nie raz zasłynęła na świecie ze swoich ekscytujących i przyciągających wzrok projektów. To muzeum muzyki nie jest tylko budynkiem, a ważną częścią budapesztańskiego parku miejskiego z bujnie rozwijającym się lasem, który stanowi integralną część muzeum.

Czytaj też: Opracował projekt i makietę bomby nuklearnej. W nagrodę odwiedziło go CIA i FBI

Wszystko przez dach, który rozciąga się poza budynek i przypomina wielki dziurawy ser, nieprzeszkadzający kilku drzewom, które po prostu rosną sobie wewnątrz konstrukcji. Jednak nie każda z prawie 100 dziur jest domem dla części „płuc naszej Ziemi”, bo większość z nich pełni funkcję świetlików.

Pomimo swojego surrealistycznego wyglądu, budynek zadziwiająco dobrze wpisuje się w zalesiony obszar, co gwarantuje zwłaszcza niskiej linii dachu, który jest częściowo inspirowany falami dźwiękowymi. Wnętrze natomiast odwzorowuje otaczający krajobraz na zewnątrz dzięki misternie wykonanemu podwieszanemu sufitowi ozdobionemu ponad 30000 dekoracyjnych liści drzew.

Czytaj też: Egzoszkielet Cray X od German Bionic wspiera pracowników w codziennych trudach

O ekologiczny sznyt dba energooszczędny geotermalny system ogrzewania i chłodzenia, a o wartość edukacyjną liczne przestrzenie galeryjne i wystawy związane z muzyką, a także „kopuła dźwiękowa” składająca się z 31 głośników, która pozwala 60 osobom doświadczyć dźwięku w 360 stopniach.