WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Muzeum samochodów zapowiedziało interesującą aukcję

Muzeum samochodów zapowiedziało interesującą aukcję

Petersen Automotive to jedno z największych muzeów pojazdów na świecie, które swoją drogą jest jednocześnie organizacją nonprofit, skupiającą się na historii motoryzacji. Obecnie jest z kolei współorganizatorem aukcji, na której każdy będzie mógł wylicytować w samochody zarówno sprzed kilkudziesięciu lat, jak i kilku.

Na ten moment informacje dotyczące tej aukcji nie są specjalnie szczegółowe, ale dla najbardziej zainteresowanych zdradzę, że będą pojawiać się z każdym kolejnym tygodniem, zbliżającym się do aukcji. Ta rozpocznie się w sobotę 8 grudnia bieżącego roku, podczas której licytacji zostanie poddanych 64 samochodów, wśród których znajdą się nowe arcydzieła motoryzacji, jak i te, które swoje już przeżyły. Warto tutaj wymienić:

  • 1956 Ferrari 290 MM Scaglietti
  • 2005 Porsche
  • 1964 Shelby 289 Cobra
  • 1971 Lamborghini Miura P400 SV Bertone
  • 1954 Mochet CM-125 Luxe (kiedyś to było!)

Na aukcji będą mogli zawitać również niezainteresowani samochodami kolekcjonerzy, którzy wzbogacą swoją gablotkę pamiątek motoryzacyjnych m.in.:

Muzeum samochodów zapowiedziało interesującą aukcję

Są tu jacyś fani jednośladowców? Jeśli nie, to nie szkodzi, bo skromna lista motocykli nie robi wrażenia, choć i tak zapewne wzbudzi niemałe zainteresowanie:

Muzeum samochodów zapowiedziało interesującą aukcję

Jak twierdzi sam organizator:

Petersen, jedno z największych na świecie muzeów motoryzacyjnych, w którym mieszczą się setki rzadkich i kolekcjonerskich samochodów, jest idealnym tłem dla tej sprzedaży. Od momentu powstania w 1994 roku Petersen Automotive Museum gościł eksponaty, które przyciągnęły uwagę motoryzacyjnego świata.

Czytaj też: Z systemem GLOSA zapomnicie o czerwonym świetle

Źródło: rmsohebys