Reklama
aplikuj.pl

Muzyka w Starfield. Od tego wiele się zaczęło

starfield

Starfield powstaje już wiele lat. Jednak jedną z pierwszych rzeczy, które nadały ton całej produkcji była ścieżka dźwiękowa gry.

Dźwięk przygody w Starfield

Deweloperzy z Bethesdy opowiedzieli o udźwiękowieniu Starfield. W materiale wideo usłyszycie, jak ważnym elementem w grze jest sama muzyka. To ona w pewnym momencie kierowała kształtem produkcji, pozwalając wszystkim deweloperom poniekąd poczuć, czym będzie ta gra.

Czytaj też: Ubisoft wyłącza serwery. Firma podała listę gier bez dostępu do sieci

Dyrektor ds. dźwięku w Bethesda Game Studios, Mark Lampert, i kompozytor Inon Zur spotkali się, aby w trzecim odcinku serii „Do gwiazd” porozmawiać o muzyce i oprawie dźwiękowej gry. Posłuchajcie Lamperta i Zura dyskutujących o artystycznym procesie, wpływie ścieżki dźwiękowej na przeżycia gracza i o poszukiwaniu odpowiedzi, które leży u podstaw muzyki w grze Starfield.

Ambicje stojące za Starfield

„Zdaje się, że to Frank Zappa powiedział, że najważniejsza w dziele jest rama. Większość ludzi uważa, że te słowa to dowcip, ale Zappa chciał przez to powiedzieć, że to artysta określa, gdzie jest początek i koniec dzieła – wszystko pomiędzy powinno być traktowane jako świętość i należy podchodzić do tego poważnie” – wyjaśnia Lampert. „Główny motyw muzyczny w każdej z naszych gier jest właśnie taką ramą. Zawsze staramy się wplatać go wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Gdy gracz zdobywa kolejny poziom, gdy odkrywa nową lokację – zawsze wracamy do tego utworu i w jakiś sposób wykorzystujemy w tych momentach jego melodię”.

Czytaj też: Blizzard przyznaje, że Diablo Immortal na PC to eksperyment

„Starfield to najambitniejszy projekt w moim życiu” – dodaje Zur. „To olbrzymia gra o olbrzymiej przestrzeni, która przede wszystkim śmiało zadaje wielkie pytania – filozoficzne, ważne pytania – których większość ludzi nie ośmiela się lub nie próbuje nawet zadać”.

Premiera Starfield na Xbox Series X|S oraz PC odbędzie się 11 listopada 2022. Dokładnie 11 lat po premierze The Elder Scrolls V: Skyrim. W dniu premiery będziecie mogli zagrać za darmo dzięki Xbox Game Pass. Tytuł nie pojawi się na PlayStation 4 i PlayStation 5.