WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Myśleliśmy o Cybertrucku Tesli w policji i voila – oficjalnie tam właśnie tafi

A więc doczekaliśmy się! Po spekulacjach związanych z Cybertruckiem i jego wykorzystaniem w policji rzeczywiście pewien rząd postanowił wykorzystać go w tej sprawie.

Flota policji w Dubaju ma obecnie sporo drogich zabawek – czy to Porsche 918 Spyder, Bugatti Veyrona… czy nawet Atona Martina One-77 i Forda Mustanga od Roush, co tylko jest wierzchołkiem góry lodowej. Góry, którą zdobędzie z czasem Cybertruck Tesli.

Policja w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich opublikowała w tym tygodniu zdjęcie całkowicie elektrycznego samochodu ciężarowego typu pickup, czyli oczywiście Cybertrucka w stosownym wydaniu. Chociaż wpis sugeruje, że Cybertruck dołączy do wyposażenia policji już za rok, to tak się nie stanie, ponieważ produkcja modeli bazowych i tych średnich, czyli z dwoma silnikami rozpocznie się dopiero pod koniec 2021 roku.

W wywiadzie dla Arabian Business generał policji w Dubaju Abdullah Khalifa Al Marri ujawnił, że Tesla Cybertruck będzie służyć jako samochód patrolowy w obszarach, gdzie jest dużo turystów. W tym momencie nie jest jasne, którą wersję zamówili, ale wydaje się, że będzie to ten najlepszy z trzema silnikami za 69900$, który do 96,5 km/h rozpędza się w 2,9 sekundy i oferuje zasięg 800 km.

ŹRÓDŁO: Motor1