WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wiedźmin – Kristofer Hivju w obsadzie! Kogo zagra?

Potwierdzono, że Kristofer Hivju, Tormund z Gry o Tron, zagra w serialu Wiedźmin. Plotki z zeszłego miesiąca mówiły, że wcieli się w bohatera jednego z opowiadań.

Kristofer Hivju skradł serca widzów swoją świetną rolą w Grze o Tron, gdzie wcielił się w postać Tormunda Zabójcy Olbrzymów. Pierwsze plotki o jego angażu do serialu Wiedźmin pojawiły się już w zeszłym miesiącu, ale dopiero teraz zostały potwierdzone. Aktor zagra Nivellena, bohatera jednego z opowiadań.

Poznajemy go w opowiadaniu Ziarno Prawdy, które inspirowane jest bajką Piękna i Bestia. Geralt trafia na pozostawione na trakcie zwłoki i podąża śladami w głąb lasu, aż trafia do dworu. Tam właśnie spotyka Nivellena, mężczyznę, który za swoje zbrodnie zostaje przemieniony w bestię.

W opisie ról castingowych Nivellen dostał przydomek Nigel. Opisywany jest jako charyzmatyczny, dowcipny i zabawny mężczyzna pochodzący z arystokratycznej rodziny. Za swoje zbrodnie został przeklęty. Jego rola jest wymagająca fizycznie i emocjonalnie.

Trzeba przyznać, że Hivju z pewnością podoła tej roli, choć ciekawe, czy twórcy mają na nią jakiś większy pomysł. Wiadomo, że pojawi się w pierwszym odcinku 2.sezonu Wiedźmina, w którym zobaczymy adaptację Ziarna Prawdy. Opowiadanie musi w jakiś sposób stanowić wejście do właściwej sagi. Możliwe jednak, że będzie to retrospekcja, a Geralt całą historię opowie podczas drogi z Cirii do Kaer Morhen.