WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Mytaxi zmieniło się we FREE NOW

Od 2 lipca marka mytaxi działająca w 9 krajach w europie zmieniła się we FREE NOW. Jest to kolejny krok w celu stworzenia aplikacji, która zintegruje różne możliwości podróżowania po mieście.

Mytaxi funkcjonowało na rynku od 2009 roku. Aplikacja powstała jako startup w Hamburgu i bardzo szybko zyskała popularność w wielu europejskich miastach. W ciągu dekady odnotowano 100 milionó przejazdów, 14 milionów pasażerów i 100 tysięcy kierowców. Eckart Diepenhorst, CEO FREE NOW w Europie, mówi:

To wielki i ekscytujący dzień dla naszej firmy. Stajemy się globalnym graczem, za którym stoją silni inwestorzy. Za zmianą nazwy idzie przemiana wkierunku multiplatformy, a jej pierwszy etap rozpoczął się w ubiegłym roku, gdy wprowadziliśmy zsukcesem e-hulajnogi hive na ulice europejskich miast i zmieniliśmy interfejs aplikacji dodając nowe opcje. Taksówki nadal pełnią ważną rolę w naszej usłudze, ale wierzymy, że dołączenie kolejnych alternatywnych usług mobilnościowych w aplikacji, takich jak wynajem e-hulajnóg, ułatwi użytkownikom poruszanie się po mieście i przekona ich do multimodalnego korzystania z transportu. Nasza misja, to mobilność dostępna dla każdego – bez względu na wiek, zarobki i miejsce zamieszkania.

Czytaj też: Hive nie polecamy, bo się boimy

Jesienią 2019 roku do FREE NOW dołączy Hive. Umożliwia ona wypożyczenie hulajnóg w coraz większej ilości miast w Polsce. Łukasz Gontarek, city manager hive w Warszawie, komentuje:

Bardzo nas cieszy, że usługa hive już jesienią będzie dostępna równieżdla użytkowników korzystających z aplikacji FREE NOW. Aktualnie e-hulajnogi hive są dostępne w 7 miastach Europy, w tym w Warszawie oraz Wrocławiu, a do końca roku naszym celem jest rozszerzenie swojej obecności na około 20 miast i stanie się głównym europejskim dostawcą e-hulajnóg.

Czytaj też: Kontakt z Hive to kpina. Firma nie wysyła odpowiedzi na reklamacje

Źródło: Materiały prasowe