Wprawdzie na premierę karty graficznej AMD Radeon VII nie musimy jeszcze czekać zbyt długo, bo wjedzie na półki sklepowe już 7 lutego, ale przedpremierowe rzucenie oka na jej wydajność zawsze jest w cenie.

Te pochodzą zapewne od nieostrożnego testera lub recenzenta, bo egzemplarze przeznaczone do testów przez osoby i firmy trzecie zostały już rozesłane. Na pierwszy ogień idą te w benchmarku 3DMark, które wskazują, że Radeon VII wygrywa z GeForce RTX 2080 w syntetycznym poletku. Podczas gdy karta ze stajni AMD zdobywa w teście Fire Strike 1.1 27587 punktów, a w Fire Strike Ultra 1.1 6871 punktów, to podkręcony niereferencyjny wariant RTX 2080 wyciąga w nich kolejno 26800 i 6430 punktów. Różnica na pozór delikatna, ale w takich benchmarkach nadal ważna.

Radeon VII pojawił się też w teście Final Fantasy 15, który jednak nie wykazał wyższości 7nm GPU. W rozdzielczości 2K na średnich ustawieniach propozycja AMD przegrała o ponad 1200 punktów z RTX 2080 i GTX 1080 Ti, a po podkręceniu jakości na ustawienia „wysokie” spadła nawet poniżej GTX 1070 Ti:

Ponadto serwis Videocardz twierdzi, że w dniu premiery nie powinniśmy oczekiwać autorskich wersji Radeona VII. Na nie będziemy musieli poczekać do maja, ale już teraz wypłynęły na powierzchnie niektóre z projektów. Szkoda tylko, że ograniczają się wyłącznie do podbicia zegarów i naklejki na chłodzeniu:

Czytaj też: AMD Radeon VII zawalczy z RTX 2080, ale mam co do tego mieszane uczucia

Źródło: Videocardz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!