WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Na co stać kartę AMD Radeon VII?

Wprawdzie na premierę karty graficznej AMD Radeon VII nie musimy jeszcze czekać zbyt długo, bo wjedzie na półki sklepowe już 7 lutego, ale przedpremierowe rzucenie oka na jej wydajność zawsze jest w cenie.

Te pochodzą zapewne od nieostrożnego testera lub recenzenta, bo egzemplarze przeznaczone do testów przez osoby i firmy trzecie zostały już rozesłane. Na pierwszy ogień idą te w benchmarku 3DMark, które wskazują, że Radeon VII wygrywa z GeForce RTX 2080 w syntetycznym poletku. Podczas gdy karta ze stajni AMD zdobywa w teście Fire Strike 1.1 27587 punktów, a w Fire Strike Ultra 1.1 6871 punktów, to podkręcony niereferencyjny wariant RTX 2080 wyciąga w nich kolejno 26800 i 6430 punktów. Różnica na pozór delikatna, ale w takich benchmarkach nadal ważna.

Radeon VII pojawił się też w teście Final Fantasy 15, który jednak nie wykazał wyższości 7nm GPU. W rozdzielczości 2K na średnich ustawieniach propozycja AMD przegrała o ponad 1200 punktów z RTX 2080 i GTX 1080 Ti, a po podkręceniu jakości na ustawienia „wysokie” spadła nawet poniżej GTX 1070 Ti:

Ponadto serwis Videocardz twierdzi, że w dniu premiery nie powinniśmy oczekiwać autorskich wersji Radeona VII. Na nie będziemy musieli poczekać do maja, ale już teraz wypłynęły na powierzchnie niektóre z projektów. Szkoda tylko, że ograniczają się wyłącznie do podbicia zegarów i naklejki na chłodzeniu:

Czytaj też: AMD Radeon VII zawalczy z RTX 2080, ale mam co do tego mieszane uczucia

Źródło: Videocardz