Reklama
aplikuj.pl

Na YouTube pojawi się specjalna sekcja poświęcona koronawirusowi

YouTube covid-19, YouTube fake newsy

Coraz więcej portali chce walczyć z fake newsami dotyczącymi koronawirusa. Dołącza do nich YouTube, który teraz będzie miał specjalną sekcję poświęconą chorobie.

Dedykowana sekcja z newsami dotyczącymi Covid-19 pojawi się na początku w 16 krajach. YouTube jednak nie wymieniło, w jakich dokładnie się ona pojawi. Platforma mówi za to, że niedługo taka sekcja będzie dostępna na całym świecie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Jak będzie ona wyglądała? Tutaj macie mały zrzut ekranu zaprezentowany przez YouTube. W sekcji znajdą się wyselekcjonowane wiadomości i aktualizacje pochodzące ze sprawdzonych i zaufanych źródeł.

Sekcja pomoże też w walce z fake newsami, które dosłownie zalewają sieć. Ludzie zaczęli już wykorzystywać pandemię do złych celów, co jest skandaliczne i trzeba to powstrzymać. Między innymi jedna z aplikacji na Androida wyświetlająca statystyki dotyczące koronawirusa miała ransomware.

Taka walka z fałszywymi wiadomości ma jeszcze na celu ograniczenie ilości osób zgłaszających się do szpitali. Ostatnie czego potrzeba to zalew osób niesłusznie podejrzewających u siebie chorobę. Dobrze, że coraz więcej platform rozpoczyna walkę z fake newsami i mam nadzieję, że uda się je powstrzymać.

Czytaj też: Play rozdaje darmowy dostęp do Amazon Prime Video