Reklama
aplikuj.pl

Naddźwiękowe loty komercyjne coraz realniejsze. Ogromny zwrot akcji w USA

Naddźwiękowe loty komercyjne, ogromny zwrot akcji w USA

Po zakończeniu przygody z naddźwiękowym samolotem Concordem, naddźwiękowe loty komercyjne stanęły pod znakiem zapytania. Jednak z roku na rok ich powrót staje się coraz realniejszy i właśnie poznaliśmy kolejny tego przejaw.

Kolejny sukces Boom Supersonic i samolotu Overture. Naddźwiękowe loty komercyjne coraz realniejsze

Właśnie American Airlines i Boom Supersonic podpisały umowę, na mocy której linia lotnicza złożyła bezzwrotny depozyt na zakup aż 20 naddźwiękowych samolotów Overture, pozostawiając w umowie opcję na zakup dodatkowych 40. Jest to już druga znana nam znacząca umowa z tym samolotem w tle, bo wcześniej Boom Supersonic nawiązało współpracę z Northrop Grumman w celu stworzenia wojskowych wariantów Overture.

Czytaj też: Drony dostawcze z RDS2, czyli rewolucja w sektorze dostaw

Naddźwiękowe loty komercyjne z całą pewnością powrócą, jeśli samolot Overture w praktyce nie okaże się porażką. Ta najnowsza umowa z American Airlines nie tylko obiecuje zakup 20 egzemplarzy, ale też zapewnia firmie zaliczkę na ich poczet, a to jednoznacznie świadczy o silnym zaufaniu. Oficjalnie wiadomo, że sama realizacja umowy w 100% jest uzależniona od tego, czy samolot będzie w stanie spełnić branżowe standardy operacyjne, wydajnościowe i bezpieczeństwa.