Niejaki Steve Terreberry, jeden z YouTuberów, dzielących się swoją muzyczną pasją na tej platformie, postanowił ujawnić coś, co określa mianem „najbardziej metalowej gitary w historii” stworzonej przez 10sguitars. Wszystko zapewne przez obecność nie tradycyjnie sześciu, a aż dwudziestu strun. Wszystko po to, aby wnieść bitwę z udziałem stylu Djent na jeszcze wyższy poziom.

Na sam początek warto wyjaśnić, czym w ogóle jest ten styl Djent, a jest to nic innego, jak gra na gitarze, wypełniona po brzegi w wyciszone palcami, synkopowane riffy na niskim końcu, przeplatane szerokimi solówkami prędkości. Uważa się, że za jego powstanie odpowiada szwedzki metalowy zespół Meshuggah, ale samo pochodzenie terminu jest już mniej jasne. Właśnie do tego stylu powstała wspomniana 20-strunowa gitara, która zdetronizowała dotychczasowego „króla”, czyli 18-strunowy model Jareda Dines’a, którego stworzył Perry Ormesby.

Jednak pomimo pochwalenia się nią, Terreberry nie ujawnił wiele szczegółów na temat Spring BH Djent 20 aka Djentar. Mamy pewność, że waży prawie 23 kilogramy, a z plotek to, że jej palisander został pokryty klonową szyjką utrzymującą struny za pomocą trzech kratownic z sześcioma wspornikami z włókna węglowego. Korpus został z kolei wykonany z czarnego orzecha, którego uzupełnia drewno klona, będące domem dla niestandardowych przetworników 4Seasons stworzonych specjalnie na rzecz tej gitary. Zamiast pokręteł głośności i dostosowania tonów znalazł się jeden przycisk.

Czytaj też: CD Projekt Red obiecuje dwie gry AAA do 2021 roku

Źródło: New Atlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!