Reklama
aplikuj.pl

Ogłoszono najbardziej wpływowe firmy motoryzacyjne 2021 roku

najbardziej wpływowe firmy motoryzacyjne 2021 roku, wpływowe firmy motoryzacyjne, firmy motoryzacyjne 2021, najbardziej wpływowe firmy motoryzacyjne

Magazyn Time ujawnił właśnie top sto firm, które w 2021 roku wyróżniły się na tle pozostałych swoim wpływem na cały świat. Wśród nich ujawniono nawet najbardziej wpływowe firmy motoryzacyjne.

Oto najbardziej wpływowe firmy motoryzacyjne 2021

Tym razem wydanie magazynowej listy jest wyjątkowe, bo to pierwszy przypadek w historii magazynku, kiedy to lista TIME100 została znacząco rozszerzona o TIME100 Most Influential Companies. Chociaż brzmi to, jak „top 100”, to firmy nie zostały podzielone na poszczególne miejsca, więc powinniśmy wszystkie traktować na równi i nic dziwnego, bo każda z nich w jakiś sposób wpłynęła na konkretne środowiska i grupy ludzi. Potwierdzać to ma szeroka ocena na podstawie ich znaczenia, wpływu, innowacyjności, przywództwa, ambicji i sukcesu.

Czytaj też: Tesla Roadster będzie latał, czyli Musk znów mówi za wiele

W przypadku branży samochodowej na tak znamienite wyróżnienie zasłużyła sobie amerykańska firma Tesla oraz General Motors, niemiecki Volkswagen i chiński BYD. Czy każda z tych firm sobie na to zasłużyła? To sprawdzimy już zaraz, zaczynając od chyba najbliższego naszemu sercu Volkswagena.

Czytaj też: Oto Volkswagen Talagon, czyli największy SUV na bazie MQB

Tiguan eHybrid, Volkswagen Tiguan eHybrid, kupno Tiguan eHybrid

Volkswagen został wyróżniony w kategorii Liderzy, na co ponoć zasłużył sobie trwającej w jego ofercie rewolucji w myśl elektrycznych samochodów. W rzeczywistości VW był pierwszą firmą z tak wieloma dekadami tradycji, która po aferze Dieselgate wzięła się za barki z elektronami i najwyraźniej wyszła na tym dobrze, jako że doczekaliśmy się już premiery elektrycznego ID.3, ID.4 i ID.6 oraz całej masy hybryd. Skąd tak wielkie zmiany? Przede wszystkim z tego, że ten niemiecki producent samochodów chce wyprzedzić GM, Teslę i innych producentów modeli o zerowej emisji do 2025 roku.

A jeśli już o nich mowa, General Motors uplasowało się na liście Tytanów z CEO Mary Barra na okładce magazynu. Skąd to wyróżnienie? Przede wszystkim przez wkład firmy w projektowanie bardziej ekologicznej przyszłości, która została porównana z dążeniami Tesli. Ta firma Elona Muska doczekała się wyróżnienia w kategorii Disruptors, przez swój ogromny sukces miło młodego stażu na rynku zarówno na rynku samochodów, jak i odnawialnej energii.

Czytaj też: Akumulatory litowo-metalowe z szansą na sukces, dzięki General Motors

BYD Han, elektryczny sedan BYD, elektryczny Han, Han

Hollywoodzko wręcz brzmiąca firma BYD (Build Your Dreams) zyskała z kolei nagrodę w kategorii Innowatorzy, dzięki swojemu dążeniu do mobilności elektrycznej nie tylko na rynku samochodów, ale też mniejszych pojazdów.