WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Najbardziej wysportowane państwa świata

Moda na bycie fit i generalnie zdrowy tryb życia sprawiła, że coraz więcej osób kupuje urządzenia do monitorowania aktywności. Fitbit na podstawie swoich konstrukcji zrobił statystyki dotyczące najbardziej wysportowanych krajów świata.

Najwięcej kroków dziennie robią hiszpanie – 9023. Oprócz tego na czele tego rankingu jest Szwajcaria, Niemcy, WIelka Brytania, Hongkong, Szwecja, Nowa Zelandia, irlandia Australia i Niemcy. Urządzenia Fitbit mogą mierzyć także czas snu. Najdłużej śpią osoby z Wielkiej Brytanii (7 godzin i 15 minut). Polacy śpią średnio 6 godzin i 55 minut i zajmują w tym rankingu 16 miejsce. Eksperci firmy uważają także, że wsparcie przyjaciół czy rodziny rzeczywiście wspomaga osoby w ćwiczeniach. Shelten Yuen, wiceprezes ds. badań w Fitbit, mówi:

Fitbit to nie tylko sprzęt. Nasze oprogramowanie i usługi inspirują użytkowników i pomagają im osiągać cele w bardziej zindywidualizowany i zaawansowany sposób. Sieciowy efekt naszej globalnej, wielomilionowej społeczności zapewnia naszym użytkowników wsparcie i motywację potrzebną do osiągania celów, czy chodzi o zdrowsze odżywianie się, więcej ruchu czy też lepszy sen.

Zgodnie z danymi zebranymi przez firmę, ranking najbardziej wysportowanych krajów świata prezentuje się następująco:

 1. Irlandia
 2. Wielka Brytania
 3. Szwecja
 4. Holandia
 5. Szwajcaria
 6. Dania
 7. Hiszpania
 8. Finlandia
 9. Niemcy
 10. Nowa Zelandia
 11. Austria
 12. Norwegia
 13. Belgia
 14. Australia
 15. Włochy
 16. Czechy
 17. Portugalia
 18. Japonia
 19. Kanada
 20. Francja
 21. Hongkong
 22. Polska
 23. Chile
 24. Ukraina
 25. Węgry
 26. Izrael
 27. Argentyna
 28. Stany Zjednoczone
 29. Republika Południowej Afryki
 30. Kolumbia

Źródło: Materiały prasowe