Reklama

Najbardziej zaawansowane SSD Samsunga już w produkcji, ale ich nie kupimy

Najbardziej zaawansowane SSD Samsunga już w produkcji

Wiemy oficjalnie, że ruszyła już produkcja PM9A3 E1.S, czyli rodziny SSD do centrów danych i co tu dużo mówić, to najbardziej zaawansowane SSD Samsunga.

Najbardziej zaawansowane SSD Samsunga

Nowe dyski PM9A3 są w pełni zgodny ze specyfikacją Open Compute Project (OCP) NVMe Cloud SSD, dzięki czemu mogą sprostać rygorystycznym wymaganiom obciążeń profesjonalnych, oferując lepsze wsparcie dla skalowalności oraz integracji nowej pamięci w centrach danych.

Czytaj też: Tajemnica przewodów USB wyjaśnia rewolucyjność USB-C
Czytaj też: Jak wygląda wnętrze MSI GeForce RTX 3060 Gaming X?
Czytaj też: Jak Intel Alder Lake-S wypada w Geekbench?

Jak powiedział Cheolmin Park, wiceprezes ds. planowania nośników pamięci w firmie Samsung Electronics:

Szersze wdrożenie 5G i przyspieszenie rozwoju urządzeń IoT napędzają hiperpołączony styl życia, napędzając popyt na bardziej wyrafinowane hiperskalowe centra danych. Zapewniając optymalne połączenie wydajności, mocy, niezawodności i oprogramowania układowego, wierzymy, że nasz nowy PM9A3 pomoże rozwinąć dzisiejsze technologie pamięci masowej w centrach danych i rozszerzyć rynek dysków SSD zgodnych z OCP.

Zbudowany z szóstej generacji 1xx-warstwowych kości pamięci V-NAND, PM9A3 radykalnie poprawia wydajność w porównaniu z PM983a (M.2) V-NAND piątej generacji, oferując dwukrotnie większą szybkością zapisu sekwencyjnego rzędu 3000 MB/s i nawet do 40% wyższej prędkości odczytu losowego (750 tys. IOPS) i 150% losowego odczytu (160 tys. IOPS).

PM9A3 zapewnia jednocześnie doskonałą wydajność energetyczną na poziomie 283 MB/s na wat dla zapisu sekwencyjnego, dzięki czemu jest prawie o 50% bardziej energooszczędny niż rozwiązania poprzedniej generacji. PM9A3 jest również dostępny w dziewięciu poziomach mocy, które pasują do różnorodnych rozmiarów dysków SSD i interfejsów.

Czytaj też: Lenovo ThinkVision P40w to monitor Thunderbolt 4
Czytaj też: Odciski palców na sprzęcie? Apple chce z tym walczyć
Czytaj też:
Intel Rocket Lake-S oferuje o 11% większą wydajność dysków

Oprócz standardowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak szyfrowanie danych użytkownika i uwierzytelnianie, nowy dysk jest wyposażony w mechanizmy bezpiecznego rozruchu i anty-rollback, które zapewniają solidną ochronę danych.