WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy – filmy i seriale [26.05.2020]

Podrzucamy wam kilka ciekawych informacji, które dziś mogły wam umknąć. Co wydarzyło się w świecie filmów i seriali 26. maja przeczytacie poniżej.

Czytaj też: Da 5 Blood – nowy plakat z okazji Dnia Pamięci

Nowa Plotkara od HBO Max opóźniona

Z powodu pandemii HBO Max było zmuszone do opóźnienia prac na planie nowej wersji Plotkary. Ekipa miała wejść na plan już dwa miesiące temu, ale wszyscy wiemy jaka sytuacja nadal panuje na świecie. Platforma jest w trakcie poszukiwania nowego terminu, ale już wiadomo, że wpłynie to na premierę. Wcześniej mówiono, że Plotkara zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale teraz powinniśmy spodziewać się serialu na początku 2021 roku. Oczywiście to nadal może ulec zmianie.

Planet Of The Humans – film dokumentalny usunięty z YouTube

Producent wykonawczy Planet of the Humans Michael Moore udostępnił na YouTube dokument Planet Of The Humans, który można było obejrzeć zupełnie za darmo. Produkcja pokazuje przegraną ruchu ekologicznego, który pomimo dobrych zamiarów podejmował złe decyzje ulegając wpływom korporacji z Wall Street.

Film dostępny był na YouTube od 22 kwietnia i w ciągu niecałego miesiąca zebrał aż 8,3 mln wyświetleń. Produkcja została jednak usunięta z serwisu z powodu roszczeń dotyczących praw autorskich. Chodziło o fragment trwający 4 sekundy.

Michael Moore, producent Planet Of The Humans oświadczył, że film nie naruszał praw autorskich, a to co się stało jest rażącym przykładem cenzury politycznej.

Powstanie sequel Labiryntu. Znamy reżysera

Scott Derrickson zajmie się reżyserią sequela labiryntu, kultowego fil;mu z 1986 roku. O nowej tej wersji mówi się już od kilku lat i mamy nadzieję, że w końcu uda się zrealizować projekt. Scenariusz napisze Maggie Levin.

Przypomnijmy, że oryginalny film z ’86 roku opowiadał o szesnastoletniej Sarah, która wyruszyła do tytułowego labiryntu, by uratować swojego małego brata z niewoli u Króla Goblinów.

Last Night in Soho z nową datą premiery

najnowszy film Edgara Wrighta, Last Night in Soho, miał wejść do kin 25 września 2020 roku. Niestety z powodu pandemii koronawirusa zdecydowano, że premiera zostanie przesunięta na 23 kwietnia 2021 roku. Reżyser chcąc osłodzić tę wiadomość dodał nowe zdjęcie z produkcji.

Nowy Jason Bourne będzie rebootem czy kontynuacją?

Portal Collider przeprowadził rozmowę z Frankiem Marshallem, który był producentem pięciu filmów o Jasonie Bournie. Zapytano go o przyszłość serii o powrót Matta Damona do roli. Marshall nie odpowiedział wprost, ale wyraźnie zasugerował, że powinniśmy spodziewać się nowej wersji.

Uwielbiam tę serię i uważam, że to świetna okazja dla rożnych filmowców. Trwają poszukiwania reżysera i mam nadzieję, że dostaniemy nową historię Bourne’a od nowego twórcy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News