WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy – filmy i seriale [27.05.2020]

Podrzucamy wam kilka ciekawych informacji, które dziś mogły wam umknąć. Co wydarzyło się w świecie filmów i seriali 27. maja przeczytacie poniżej.

J.K. Rowling zdradza, skąd pomysł na imię Severus dla profesora Snape’a

Każdy fan Harry’ego Pottera przyzna, że Severus Snape jest jedną z najważniejszych postaci w całej serii. Do tego jest jednym z najlepiej skonstruowanych bohaterów jakich dała nam pisarka. Rowling przez lata dzieliła się z nami informacjami i ciekawostkami na temat magicznego świata a także kulisów powstawania książek. Tym razem postanowiła zdradzić, co zainspirowało ją do nadania Snape’owi imienia Severus. Była nią… nazwa ulicy na znaku drogowym, który pisarka mijała w drodze do pracy.

Czytaj też: The Other Lamb – film Małgorzaty Szumowskiej obejrzymy na Netfliksie

The 100 – zwiastun i zdjęcia z drugiego odcinka 7. sezonu

Podczas, gdy my jeszcze czekamy na premierę 7. sezonu The 100 stacja The CW już promuje kolejny epizod pod tytułem The Garden.

Echo i Gabriel poznają kolejne informacje o Hope i jej tajemniczej przeszłości. 

Stargirl – zwiastun 3. odcinka

W sieci pojawił się zwiastun 3. odcinka Stargirl, który w Polsce zobaczymy 2 czerwca na HBO Go. Epizod będzie nosił tytuł Icicle.

Po trudnej i niebezpiecznej walce z członkiem Injustice Society of America, Pat namawia Courthey, by wycofała się z prób bycia superbohaterką. Ostatecznie jednak natrafia na coś, co może być wiadomością od jednego z członków ISoA, podejmuje więc próbę kontaktu z nimi.

Snyder Cut – Zack Snyder pokazuje zdjęcie Darkseida

Darkseid, w snyderowskiej wersji Ligi Sprawiedliwości miał być głównym antagonistą, z którym mieli się zmierzyć głowni bohaterowie. Ostatecznie Joss Wheon osadził w tej roli Steppenwolfa, ale jak zapowiada Snyder, w jego wersji Darkseid się pojawi.

Snyder Cut zadebiutuje na platformie HBO Max w przyszłym roku, jednak zanim to nastąpi film musi zostać dokończony, by nadawał się do prezentacji.

Run Sweetheart Run nie trafi do kin

Studio Blumhouse zdecydowało, że ich thriller Run Sweetheart Run nie trafi do kin. premiera miała odbyć się 8 maja, ale ostatecznie zamiast w kinie zobaczymy produkcję na Amazon Prime. Daty premiery jeszcze nie znamy, więc jeśli tylko pojawi się jakaś informacja na ten temat damy Wam znać.

Universal Pictures zekranizuje serię powieści Scholomance autorstwa Naoimi Novik

Pierwsza książka zabiera nas do niebezpiecznej szkoły dla magicznie uzdolnionych, gdzie porażka oznacza pewną śmierć. Nie ma nauczycieli, nie ma wakacji, przyjaźnie są czysto strategiczne, a szanse na przetrwanie nigdy nie są równe. Gdy znajdziesz się w środku, masz tylko dwa wyjścia: ukończyć szkołę lub umrzeć. Główna bohaterka, El Higgins skrywa mroczną moc, która może pomóc jej nie tylko przetrwać szkołę, ale również pokonać niezliczone potwory, które czyhają w gmachu. Niestety moc jest na tyle zdradliwa, że może przy okazji uśmiercić uczniów.

Za produkcję odpowie studio Mandeville Films. Nie wybrano jeszcze ani scenarzysty, ani reżysera.

Bracia Safdie stworzą kilka projektów dla HBO

Bracia Safdie niedawno stworzyli Nieoszlifowane diamenty dla Netflixa. Film był bardzo wysoko oceniany i zebrał pozytywne recenzje. Teraz twórcy podpisali kontrakt z HBO, na mocy którego przygotują dla stacji kilka rożnych projektów. Nie wiadomo jeszcze, czy będą to filmy czy seriale. Produkcje powstaną przy współpracy Elara Pictures i studia A24.

Pasja – sequel powstanie

Sequel Pasji nosi tytuł The Resurrection i mówi się o nim od 2016 roku. Za scenariusz odpowie Randall Wallace, który w najnowszym wywiadzie zdradził, że będzie to „Mount Everest filmów”. O projekcie dyskutują sporo i chcą, by film był naprawdę głęboki i poruszający. Szczegółów jednak Wallace nie zdradził.

Obecnie nie wiadomo kiedy film trafi do kin.Wiemy jedynie, że w roli Jezusa ponownie zobaczymy Jima Caviezela.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News