WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najciekawsze newsy – smartfony i telekomunikacja [05.02.2020]

Filmy 8K ze smartfonu, strach LG i ZTE przed Koronawirusem, Motorola RAZR od środka i w nowym kolorze oraz plany Huaweia dotyczące budowy fabryk urządzeń 5G w Europie. Mijająca środa była ciekawa, ale wyjątkowo spokojna.

LG i ZTE nie pojawią się na Mobile World Congress z powodu Koronawirusa

Koronawirus to gorący temat w kontekście zbliżających się targów MWC w Barcelonie. W końcu zapewne ok 100 tys. osób odwiedzi targi. Wiele z nich będzie pochodzić z Chin. To wzbudza pewne obawy i przyznam, że sam zastanawiam się nad zakupem zapasu masek (lub alkoholu) przed wylotem.

LG i ZTE oficjalnie poinformowały, że w trosce o swoich pracowników nie pojawią się na targach. Szkoda, bo ZTE na pewno miałby bogatą ofertę sprzętu 5G, a LG efektowne ekrany OLED. Widoku wyświetlanego na wielkich panelach szkoda, ale samego stanowiska LG raczej niekoniecznie. MWC to targi telekomunikacyjne, a Koreańczycy raczej w tym roku nie planowali pokazać żadnych spektakularnych urządzeń mobilnych. Ponownie główną atrakcją miał być smartfon z dodatkowym ekranem w formie pokrowca.

Wideo 8K ze Snapdragona 865

Snapdragon 865, firma Snapdragon 865, qualcomm Snapdragon 865, samsung Snapdragon 865, procesor Snapdragon 865,

Najnowszy flagowy układ Qualcommu pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K. Teoria teorią, ale co w praktyce? Firma postanowiła pokazać możliwości Snapdragona 865 i nagrała film za pomocą prototypowego smartfonu, wyposażonego w aparat Sony IMX586 o rozdzielczości 48 Mpix. Wyszło… ładnie, ale nie mogło przecież być inaczej.

Jeśli dotychczasowe informacje się potwierdzą, nagrywanie w 8K zaoferują nadchodzące Samsungi Galaxy S20.

Huawei chce „oswoić” Europę fabrykami na Starym Kontynencie

Huawei, Niemcy, 5G, sieć 5G, budowa sieci 5G

Huawei dosłownie staje na uszach aby przekonać europejskie kraje o tym, że oferuje bezpieczny sprzęt do budowy sieci 5G. Firma stara się robić dosłownie co tylko się da i kolejnym krokiem będzie budowa fabryk w Europie.

Wszystko po to, aby 5G dla Europy powstawało w Europie. Dzięki temu firma będzie musiała podlegać wszystkim możliwym przepisom europejskim. Będzie można ją prześwietlić i kontrolować na przeróżne sposoby.

Donald Trump i tak powie, że to zło wcielone i zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, ale może niektórych Huawei przekona o swoich dobrych intencjach.

Motorla RAZR od środka i w złotych szatach

Podczas europejskiej prezentacji Motoroli RAZR można było wyczytać między wierszami, że czarny wariant kolorystyczny nie jest jedynym, w jakim smartfon trafi na rynek. Wiadomo było, że pojawią się inne, tajemnicą pozostawało kiedy i jakie. I wygląda na to, że na pierwszy ogień pójdzie widoczny powyżej wariant złoty. Złoty, ale skromny i naprawdę efektowny!

A jeśli zastanawialiście się jak takie cudo wygląda w środku, to polecam poniższe nagranie. Naprawdę godna uwagi ciekawostka.