WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Najciekawsze newsy tygodnia – filmy i seriale [9.08.2020]

Najciekawsze newsy tygodnia – filmy i seriale [9.08.2020]

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze macie czas, by codziennie śledzić najważniejsze doniesienia ze świata filmów i seriali. Dlatego co tydzień dostaniecie od nas zestawienie tych najważniejszych rzeczy, żebyście ze wszystkim byli na bieżąco.

Serial Hunters dostanie 2. sezon

 Amazon Prime Video podjął decyzje o przedłużeniu serialu Hunters o kolejny sezon. Produkcja debiutowała na platformie w lutym tego roku. Przypomnijmy, że serial opowiadał o prowadzonej przez Ala Pacino grupie polującej w latach 70. na ukrywających się w USA nazistów. Tutaj możecie przeczytać naszą recenzję.

Jeszcze nie wiadomo na kiedy zaplanowana jest premiera 2. sezonu, jednak najwcześniej będzie to połowa 2021 roku.

Kiedy poznany szczegóły Ligi Samobójców 2?

James Gunn na swoim Twitterze potwierdził, że podczas wyjątkowego wydarzenia DC FanDome odbywającego się 22 sierpnia fani dowiedzą się wielu szczegółów dotyczących Legionu Samobójców 2. Reżyser potwierdził też, że premiera zaplanowana na 6 sierpnia 2021 roku nadal jest aktualna i robi wszystko, by produkcja była gotowa na przyszły rok. Dodatkowo podczas wydarzenia mamy zobaczyć pierwszy materiał z filmu. Nie będzie to raczej zwiastun, być może teaser lub po prostu fragment.

https://twitter.com/JamesGunn/status/1290767268024999936

Czytaj też: Zwiastuny filmów i seriali do nadrobienia [9.08.2020]

Te polskie filmy powalczą o nominacje do Oscara

Ogłoszono listę produkcji, które powalczą o możliwość ubiegania się o statuetkę w kategorii Najlepszy pełnometrażowy Film Międzynarodowy. 10 sierpnia o godzinie 11:00 dowiemy się, którą produkcję wybierze sześciu członków Komisji Oscarowej. przewodniczyć będzie jej Jan A.P. Kaczmarek.

Oto pełny skład komisji:

 • Jan A.P. Kaczmarek (Przewodniczący Komisji) – kompozytor, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”
 • Radosław Śmigulski – Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
 • Leszek Bodzak – producent, nominacja do Oscara dla filmu „Boże Ciało”
 • Dorota Kobiela – reżyserka, nominacja do Oscara dla filmu „Loving Vincent”
 • Łukasz Żal – autor zdjęć, nominacje do Oscara za zdjęcia do filmów „Ida” i „Zimna wojna” 
 • Małgorzata Szczepkowska-Kalemba – kierownik Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów PISF.

A oto polskie filmy, które powalczą o nominację:

 • Sala samobójców. Hejter, reż. Jan Komasa
 • Sweat, reż. Magnus von Horn
 • 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, reż. Jan Holoubek
 • Śniegu już nigdy nie będzie, reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert
 • Supernova, reż. Bartosz Kruhlik
 • Klecha, reż. Jacek Gwizdała
 • Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński

Galeria pełna zdjęć i plakatów promocyjnych

W tym tygodniu dostaliśmy sporo materiałów promujących różne produkcje. Dlatego dostajecie od nas galerię pełną plakatów i zdjęć wraz z podpisami.

Bill & Ted Face The Music – premiera przyspieszona

Alex Winter, jedna z głównych gwiazd Bill & Ted Face The Music ogłosił, że premiera filmu została przyspieszona o kilka dni. Wcześniej produkcja miała trafić do kin 28 sierpnia, potem jednak zmienili tę datę na 1 września, by zgrać kinowy debiut z tyn w serwisach VOD. Dziś jednak aktor podał radosną wiadomość, że powrócono do poprzedniej daty premiery i film trafi na ekrany kin 28 sierpnia. Nie wiemy jednak kiedy zobaczymy go w Polsce.

Bill i Ted powracają w trzeciej części kultowej już komedii. Po prawie trzydziestu latach doczekaliśmy się w końcu kontynuacji pod tytułem Bill & Ted Face the Music. Oficjalny opis fabuły mówi, że tym razem stawka jest wyższa niż kiedykolwiek. Bill i Ted, faceci w średnim wieku dowiadują się od gościa z przyszłości, że ich piosenka może uratować świat i przynieść harmonię wszechświatowi. Wyruszają więc na przygodę, by spełnić swoje rock and rollowe przeznaczenie.

Kapitan Marvel 2 – znamy nazwisko reżyserki

Według najnowszych informacji Marvel Studios w końcu znalazło reżyserkę dla kontynuacji filmu Kapitan Marvel. Poszukiwania trwały miesiące, jednak w końcu udało się znaleźć odpowiednią kandydatkę. Za kamerą stanie Nia DaCosta, której najnowszy film Candyman zobaczymy jesienią w kinach. Co ciekawe Kapitan Marvel 2 będzie dopiero trzecim pełnometrażowym filmem w karierze DaCosty.

Trzeba jednak pamiętać, że są to na razie tylko doniesienia, a ani Marvel Studios ani Disney nie wydali żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Istnieje możliwość, że ostateczna decyzja zapadnie dopiero w październiku, po premierze Candymana.

Incepcja – wiemy kiedy film trafi do Polskich kin

Z okazji dziesiątej rocznicy premiery Incepcji, Warner Bros. przygotował powrót filmu do kin. Premiera miała odbyć się w lipcu, jednak z powodu przesunięcia Tenet również Incepcja zaliczyła opóźnienie. W tym tygodniu jednak dowiedzieliśmy się, że jeden z najsłynniejszych filmów Nolana trafi na ekrany 12 sierpnia. Przed seansem zobaczymy specjalny materiał z wypowiedzią reżysera, klip zdradzający kulisy powstawania Tenet, a według doniesień także zapowiedzi nowych produkcji Warner Bros.

Przypomnijcie sobie najważniejsze fragmenty 4. sezonu Lucyfera

To materiał, który w fajny sposób przypomni nam najważniejsze momenty 4. sezonu Lucyfera zanim na Netflix wjedzie nowa odsłona. Nie trzeba więc ponownie oglądać poprzednich odcinków.

Nowi Mutanci z wcześniejszą premiera w Polsce

20th Century Studios we współpracy z Marvel Entertainment przedstawia „Nowych mutantów”, oryginalny horror thriller, którego akcja rozgrywa się w odciętym od świata szpitalu, gdzie na obserwacji psychiatrycznej przetrzymywana jest grupa młodych mutantów. Gdy dojdzie do serii dziwnych, niewytłumaczalnych zdarzeń, nowi mutanci zmuszeni będą stanąć do walki o przetrwanie, a decydującą próbę przejdą zarówno ich nowo nabyte moce, jak i więzy przyjaźni.

W tym tygodniu Warner Bros. wydał najnowszy plakat promujący Nowych Mutantów, a na nim widzimy datę Polskiej premiery. Myśleliśmy, że film trafi do naszych kin 28 sierpnia, ale okazuje się, że zobaczymy go dwa dni wcześniej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News