WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [10-14.02.2020]

Na początku tygodnia dowiedzieliśmy się o dalszych próbach przejęcia HP przez Xeroxa. Następnie promocja Raise the Game objęła RX 5600 XT, a dalsza część tygodnia minęła pod znakiem nowych procesorów od Intela.

Xerox cały czas stara się przejąć HP

Xerox planuje ogłosić kolejną próbę przejęcia HP. Tym razem kwota przejęcia ma wynosić 24 dolary za akcję, czyli łącznie ok. 35 miliardów dolarów.

Firma stara się tego dokonać od dłuższego czasu, ale cały czas zarząd HP na to się nie zgadza. Xerox grozi więc, że będzie rozmawiał z samymi akcjonariuszami, którzy mają sporo zyskać na połączeniu się obu firm.

Raise the Game obejmie RX 5600 XT

Pierwsze informacje na temat promocji Raise the Game nie dotyczyły najnowszej grafiki RX 5600 XT. Okazuje się jednak, że AMD własnie zaktualizowało ofertę.

Wraz z RX 5600 XT otrzymacie więc takie gry jak Monster Hunter World: Iceborne Master Edition i Resident Evil 3. Należy tutaj też przypomnieć, że z oferty zniknęła gra Warcraft: Reforged.

Windows 7 z kolejnym błędem

Windows 7 ma kolejny błąd. Tym razem uniemożliwia on wyłączenie komputera. Microsoft mimo zakończonego wsparcia powinien go jednak naprawić.

Błąd ma związek z aktualizacją Adobe Reader. Istnieje kilka sposobów na jego rozwiązanie – znajdziecie je pod tym linkiem. Microsoft nie potrafi jednak rozstać się z Windows 7 – takie problemy nie powinny mieć miejsca.

Intel Core i7-10700K będzie miał większy zegar boost niż sądziliśmy

Najnowsze informacje dotyczące procesora Intel Core i7-10700K skupiają się na jego taktowaniach. Okazuje się, że moga one dochodzić nawet do 5,3 GHz na jednym rdzeniu pod obciążeniem.

Poza tym procesor będzie miał 8 rdzeni i 16 wątków, a bazowe taktowanie wynosi 3,8 GHz. Ciekawe, czy taka zmiana pozytywnie odbije się na wynikach w grach bez podkręcania CPU.

Nvidia może szykować GTX 1650 z pamięciami GDDR6

Na liście EWG zauważono karty GTX 1650 od MSI z pamięciami GDDR6. Byłaby to spora zmiana w serii, a karty plasowałyby się pomiędzy GTX 1650 a GTX 1650 SUPER.

Niestety oprócz nazw modeli nic więcej nie wiemy. Ciekawe, czy rzeczywiście Nvidia szykuje takie grafiki i kiedy trafią one do sprzedaży.

Nowe procesory Intel w ofercie sklepu Taobao

Niezależny sprzedawca zaoferował nowe procesory Intel 10. generacji w sklepie Taobao. Są to najpewniej próbki inżynieryjne, które mogą różnić się od tych, które trafią do oficjalnej sprzedaży.

procesory Intel Taobao Intel

Sprzedawca wymienił 5 CPU: Core i9-10900K, Core i9-10900, Core i5-10600K, Core i5-10500 i Core i5-10400. Zaznacza on jednak, że przed zakupem najpierw należy zaopatrzyć się w kompatybilną płytę główną.

W sieci pojawiło się zdjęcie Intel Core i9-10900

Sklep Xfastest opublikował zdjęcie procesora Intel Core i9-10900. Najpewniej jest to wersja inżynieryjna, o czym świadczy napis Intel Confidential.

Procesor nie ma dopisku K, więc nie można go podkręcać. Co ciekawe bazowe taktowanie wynosi 2,5 GHz, czyli mniej od spodziewanych 2,80 GHz.

Asus wymienia grafiki z serii RX 5700 Strix

Pierwsze karty RX 5700 Strix miały źle wykonane chłodzenie, przez co potrafiły się one bardzo mocno nagrzewać. Asus rozwiązał ten problem i od stycznia w sklepach są już tylko nowe karty.

Okazuje się jednak, że od marca możliwa będzie darmowa wymiana starszych modeli na nowe. Dokładne numery kart podlegających wymianie znajdziecie pod tym linkiem.