Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [12.04.2021]

GTX 1080 Ti powrót

Miniony tydzień był trochę spokojniejszy pod względem premier sprzętowych. Tym razem było mniej informacji o grafikach czy samych procesorach.

RTX Voice dostępny nie tylko na kartach RTX

RTX Voice reklamowy był jako ekskluzywny dla kart RTX. Twierdzono, że technologia działa tylko dzięki rdzeniom Tensor. Okazuje się, że jest ona już dostępna na kartach GTX. Musicie tylko pobrać aplikację z tej strony i zadbać o najnowsze aktualizację Windowsa 10 oraz sterowników.

Technologia RTX Voice

Czy GTX 1080 Ti powróci do sprzedaży?

Jeden z użytkowników Quasar Zone zwrócił czteroletnią kartę GTX 1080 Ti do naprawy. Okazuje się, że otrzymał on całkowicie nowy model grafiki wyprodukowany w 2021 roku. Nie wiemy jednak czy nowa seria przeznaczona jest tylko do zgłoszeń RMA czy też trafi do sprzedaży. W momencie, w którym na rynku nie ma kart graficznych nie byłby to aż taki głupi pomysł. Musimy jednak poczekać na rozwinięcie sytuacji.

Gigabyte szykuje płyty X570S

Gigabyte zgłosiło do EWG 8 nowych płyt głównych: AORUS MASTER, AORUS ELITE AX, AORUS ELITE, AORUS PRO AX, AERO G, i GAMING X. Wszystkie oparte są o chipset X570S, który może być nowym od AMD. Ma on oferować pasywne chłodzenie chipsetu czy lepszą wydajność. Nie wiemy jednak, kiedy dokładnie należy go oczekiwać.

Nowe informacje o Intel Sapphire Rapids

Procesory Intel Sapphire Rapids to czwarta generacja Intel Xeon Scalable. Będzie ona oparta o 10 nm procesor produkcyjny. CPU będą miały do 56 rdzeni, a TDP ma wynosić maksymalnie 350 W. Nie zabraknie też obsługi pamięci DDR5 do 4800 MHz czy PCI-E Gen5. Na ich premierę będziemy musieli jednak jeszcze sporo poczekać.

Mamy zdjęcia inżynieryjnej wersji Intel Xe-HPG DG2

W sieci pojawiły się zdjęcia inżynieryjnej wersji Intel Xe-HPG DG2. Karta ma oferować wydajność pomiędzy RTX 3070 a RTX 3080. GPU ma być taktowane 2,2 GHz. Nie zabraknie też 16 GB pamięci GDDR6 opartej o 256-bitów. TFP jest równe 275 W, a grafika zasilana jest ze złączy 8 pin + 6 pin. Jej premiera najpewniej odbędzie się w 2021 roku.

MSI wypuszcza BIOS naprawiający problemy z USB na płytach X570 i B550

MSI wypuścił właśnie BIOS z AGESA 1.2.0.2. Najnowsza wersja naprawia problemy z USB na płytach X570 i B550. Nie jest on jeszcze dostępny dla wszystkich modeli – tylko dla tych najpopularniejszych. Ich spis wraz z linkami znajdziecie w tym temacie na Reddicie. Jeśli więc doświadczyliście problemów to warto dokonać aktualizacji BIOS na płycie.