Reklama

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

W tym tygodniu kilka modeli zaliczyło premierę, a obok nich w światło reflektorów wpadły kolejne zapowiedzi. Wybraliśmy więc dla Was to, co najciekawsze.

Pierwszy zelektryfikowany Ford S-Max zaliczył premierę z Galaxy Hybrid

Zadebiutował w tym tygodniu model Ford S-Max Hybrid i jego bardsziej utylitarna wersja Galaxy Hybrid. Oba modele kryją pod nadwoziem tego minivana dla pięciu lub siedmiu osób, połączenie 2,5-litrowego silnika benzynowego z małym silnikiem elektrycznym i 1,1-kWh akumulatorem.

Tego typu połączenie zapewnia moc 190 koni mechanicznych i średnie spalanie na poziomie 6,4 litra na 100 km/h, jak również możliwość rozpędzenia się do setki w 9,8 sekundy.

Mamy zwiastun elektrycznego Jeepa Wranglera. Kiedy zadebiutuje?

Obecnie Wrangler jest już dostępny w wersji hybrydy typu plug-in w postaci Wranglera 4xe, a gdyby tego było mało, Jeep szykuje podobną wersję dla swojego Grand Cherokee.

zwiastun elektrycznego Jeepa Wranglera, Wrangler EV, koncept Wrangler EV

Te wysiłki zmierzają więc do jednego – w pełni elektrycznego cacka, które zostało właśnie zapowiedziane w formie konceptu, który zostanie ujawniony na przełomie marca i kwietnia.

Bezzałogowy Hyundai Tiger X-1, to terenowy samochód przyszłości

Hyundai patrzy w niezbyt odległą przyszłość ze swoim najnowszym projektem o nazwie Tiger X-1 Ultimate Mobility Vehicle, który może teoretycznie dostarczać paczki do odległych lokalizacji bez załogi na pokładzie.

Tiger ma napęd na wszystkie koła, a każde z nich jest zamontowane na przegubowej ramie pomocniczej, umożliwiając temu bezzałogowemu samochodowi wspinanie się i pokonywanie przeszkód, które są zbyt duże, aby po nich tradycyjnie przejechać.

Ceny Volkswagena ID.4 w Polsce. Zamówienia ruszają!

Volkswagen ID.4 jest już dostępny w Polsce w dwóch głównych wydaniach, których cena waha się od 156390 do 253190 złotych. Najtańsza wersja Pure występuje z akumulatorem o pojemności energetycznej 52 kWh, który zapewnia zasięg do 346 km. Ta wersja jest dostępna w wariancie podstawowym (156390 zł), City (170990 zł) i Style (188090 zł).

nalogiczne warianty dostępne są także dla ID.4 z akumulatorem Pure Performance, który pozwala na szybsze przyspieszenie do 100 km/h, niż wersja Pure (9 sekund, względem 10,9). Ich ceny to odpowiednio: 162790 zł (Pure Performance), 177390 zł (Pure Performance City) oraz 194490 zł (Pure Performance Style).

Wielka premiera Audi E-Tron GT i Audi RS E-Tron

Premierę zaliczyły też elektryczne Audi, mające wiele korzeni w samochodach Porsche Taycan. Dzielą bowiem z nimi zarówno technologię, jak i platformę. Audi E-Tron GT zaczerpnęło praktycznie 1:1 możliwości z Porsche Taycan, jako że te modele dzielą z nim platformę.

W Audi E-Tron GT możecie liczyć na akumulator litowo-jonowy o pojemności 93,4 kilowatogodzin (zasięg od 433 do 487 km), architekturę elektryczną 800 V, która umożliwia szybkie ładowanie 5-80% w 23 minuty, silnik elektryczny na każdej osi i dwubiegowy automat zamontowany z tyłu.