WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mamy zwiastun elektrycznego Jeepa Wranglera. Kiedy zadebiutuje?

Mamy zwiastun elektrycznego Jeepa Wranglera. Kiedy zadebiutuje?

Nawet rynek terenowych samochodów nie jest wolny od elektryfikacji, co potwierdza kolejny gracz na rynku – Jeep. Potwierdza to zwiastun elektrycznego Jeepa Wranglera.

Zwiastun elektrycznego Jeepa Wranglera

Obecnie Wrangler jest już dostępny w wersji hybrydy typu plug-in w postaci Wranglera 4xe, a gdyby tego było mało, Jeep szykuje podobną wersję dla swojego Grand Cherokee. Te wysiłki zmierzają więc do jednego – w pełni elektrycznego cacka.

Czytaj też: Pierwsze zwiastuny Jeep Compass 2022
Czytaj też: Premiera Jeep Wrangler 4xe, czyli w teren z podwójną elektryczną mocą
Czytaj też: Ten Jeep Gladiator mógłby podbijać samo piekło

Potwierdza to z przytupem zwiastun elektrycznego Jeepa Wranglera, czyli Wrangler EV, który zadebiutuje już niebawem, bo na przełomie marca i kwietnia. Wtedy poznamy szczegóły, ale w rzeczywistości już teraz wiemy całkiem sporo, bo sam zwiastun pokazał nie tylko sylwetkę konceptu, ale też to, co kryje pod nadwoziem.

Czytaj też: Jeep Wrangler już oficjalnie z V8. Oto wersja Rubicon 392 2021
Czytaj też: Wiedzieliście że Jeep tworzy opancerzone SUVy Grand Cherokee?
Czytaj też: Tesla Model Y kontra Jeep Trackhawk

Mowa m.in. o rozbudowanym systemie akumulatorów, które łączą się z silnikiem elektrycznym na przedniej osi. Tamtejsze koła napędza z kolei przekładnia wyglądająca na dosyć tradycyjną, co stanowi sporą różnice względem innych nowoczesnych samochodów elektrycznych. Jeep najwidoczniej stara się łączyć tradycyjne podejście do technologii napędu terenowego z elektrycznym sznytem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News