WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [26.10.2020]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [26.10.2020]

W ubiegłym tygodniu wiele się działo i to w każdym segmencie samochodów. Rzućcie okiem na nasze podsumowanie najciekawszych newsów.

Zadebiutowało najwydajniejsze Porsche Panamera 2021. To hybryda!

Panamera Turbo S E-Hybrid 2021, która zadebiutowała w tym tygodniu, to ważny krok w całej ofercie Porsche, jako że hybryda stała się najmocniejszą wersją Panamery. Łączy w sobie 563-konny 4-litrowy silnik V8 o podwójnym turbodoładowaniu z 134-konnym silnikiem elektrycznym dla łącznej mocy 689 KM.

Po stronie osiągów Panamerę Turbo S E-Hybrid należy rozdzielić na jej nadwozia. Nadwozie sedan i Sport Turismo rozpędzi się do 96,5 km/h w trzy sekundy, podczas gdy Executive wydłuży ten czas do 3,1 sekundy. Wszystkie wydania są jednak o 0,2 sekundy szybsze względem poprzedniej najwydajniejszej Panamery i rozpędzają się maksymalnie do 315 km/h.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [16.08.2020]

Hipersamochód SSC Tuatara nowym rekordzistą maksymalnej prędkości

Teraz zarówno oficjalny, jak i nie oficjalny tytuł najszybszego samochodu produkcyjnego, trafił do SSC Tuatara po sesji na State Route 160 przed kilkoma dniami za sterami z kierowcą Olivierem Webbem.

Ten zaliczył dwa przejazdy w przeciwnych kierunkach, najpierw osiągając prędkość 484,53 km/h, a potem 532,93 km/h, co przełożyło się na średnie 508,73 km/h (316,11 mil na godzinę).

Hipersamochód SSC Tuatara podczas tej próby dzierżył produkcyjną specyfikację, jechał na oponach ulicznych i niewyścigowym paliwie. Napędzał go więc 5-litrowy silnik V8 z dwoma turbo, który na E85 osiąga moc całych 1750 koni mechanicznych, co jest znaczące przy 1247 kg wagi i współczynniku oporu rzędu 0,279.

Tesla rozpoczyna eksport chińskich Modeli 3 do Europy

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że azjatyckie kraje, Australia, Nowa Zelandia i głównie Europa będzie rynkiem docelowym dla produkowanych w fabryce Giga w Szanghaju Modeli 3 Tesli. Dziś zostało to oficjalnie potwierdzone i co ciekawe, sprawiło, że te samochody Tesli są pierwszymi EV, które trafiły na nasz kontynent prosto z Chin w masowej ilości.

Oprócz lepszej jakości wykonania, jaką oferują chińskie Modele 3, ich eksport do innych krajów wskazuje zarówno to, że fabryka Tesli w Szanghaju pracuje pełną parą, a sprowadzanie samochodów z USA jest zwyczajnie droższe. Ponadto te egzemplarze od niedawna dzierżą baterie litowo-żelazowo-fosforanowe firmy CATL.

Powrót odbębniony. Oto elektryczny Hummer 2022 w pełnej krasie

Wreszcie GMC przeprowadziło oficjalną, pełnoprawną premierę elektrycznego Hummera 2022, którego rezerwacje jedynej dostępnej na ten moment wersji Edition 1 za 112595 dolarów zostały już wyczerpane.

Hummer EV 2022 Edition 1, to przede wszystkim trzy silniki elektryczne o łącznej mocy 1000 koni mechanicznych, zasięg ponad 560 kilometrów na jednym ładowaniu i znane ze spalinowych odpowiedników terenowe zacięcie.

Hybrydowy Volkswagen Touareg R już w Polsce. Znamy ceny

Debiutu hybrydowego Volkswagena Touareg R doczekaliśmy się dokładnie w lutym tego roku, a dziś mamy przyjemność poinformować, że w Polsce można go już zamawiać.

Cena za hybrydę typu plug-in w postaci Volkswagena Touarega R 2021 rozpoczynają się od 395990 zł, a pełen cennik znajdziecie tutaj.