Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [30.05.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

W tym tygodniu swoją premierę zaliczyły trzy ciekawe modele, a całość informacji dopełnia wyjaśnienie co do domniemanej sprzedaży Lamborghini i specyfikacja BMW M2 2023.

Specyfikacja BMW M2 2023. Co wedle plotek przyniesie nowa generacja?

Zacznijmy może od wycieku specyfikacji nowej M2 o nazwie kodowej G87. Wedle informacji w swojej standardowej konfiguracji to wyczynowe coupe ma mieć do zaoferowania ponad 450 koni mechanicznych i nieco ponad 542 Nm momentu obrotowego, a żeby zadowolić oba światy, BMW ponoć utrzyma przy życiu manualną skrzynię biegów, oferując jednocześnie opcjonalną ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

Rynkowa premiera tego modelu ma mieć miejsce dopiero w 2023 roku, a finalnie doczeka się on wydania podstawowego, Competition, CS i finalnie najbardziej odchudzonego CSL. O samą wagę w każdej wersji zadba z kolei najpewniej dach z włókna węglowego, o czym przekonało nas właśnie M4, co zrównoważy dodatek wagi i pomoże obniżyć środek ciężkości.

Premiera Bentley Bentayga S. Pomost między podstawą, a wersją Speed

Bentley uznał, że w rodzinie Bentayga brakuje czegoś między podstawową wersją i wydaniem Speed i tak oto powstał Bentley Bentayga S. Napędzany tak samo dostrojonym 4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy prawie 550 koni mechanicznych i 770 Nm momentu obrotowego, co w podstawowym wydaniu, model ten sięgnął po znaczące ulepszenia w zakresie dynamiki.

Mowa o systemie Dynamic Ride, który wykorzystuje łagodną hybrydę do przeciwdziałania bocznym silom toczenia podczas pokonywania zakrętów, trybie Sport, zapewniającemu lepsze wyczucie kierownicy, bardziej responsywną przepustnicę i do 15 procent sztywniejsze zawieszenie, dzięki zwiększonemu ciśnieniu w układzie amortyzacji. Współgra to z odpowiednio skalibrowanym systemem wektorowania momentu obrotowego firmy, a całość dopełnia nowszy, wydajniejszy układ wydechowy.

Oto Rolls-Royce Boat Tail. Powstawał przez cztery lata i kosztuje zapewne majątek

Po czterech latach prac Rolls-Royce Coachbuilding pochwalił się unikalnym na skalę światową modelem Boat Tail, który powstawał w ścisłej współpracy z klientem, pragnącym przenieść charakter jachtu na czterokołowe poletko. Ten model czerpie bowiem inspirację z morza, próbując udawać „sportowy jacht na lądzie i kołach”, co akcentuje przede wszystkim okazała długość na poziomie 5,79 metra.

Premiera BMW M4 Competition Convertible xDrive. Pierwsze takie kabrio

Doczekaliśmy się też premiery BMW M4 Competition xDrive w wydaniu kabriolet z miękkim, a nie twardym, jak w poprzedniej generacji dachem, który w ogólnym rozrachunku jest od niego o 40% lżejszy. Za napęd odpowiada znany sześciocylindrowy 3,0-litrowy silnik rzędowy z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia 510 KM mocy i 650 Nm momentu obrotowego i napędza cztery kola za pośrednmictwem ośmiobiegowego automatu.

Taka konfiguracja sprawia, że ​​nowe M4 Competition Convertible xDrive rozpędza się do 96,5 kilometrów na godzinę w 3,6 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 249 km/h.. Kierowcy nie są jednak skazani wyłącznie na jedno ustawienie napędu, bo obok pełnoprawnego AWD znalazł się też prosty wybór trybu 4WD Sport i 2WD.

Audi o sprzedaży Lamborghini. Co czeka włoskiego giganta?

Niedawno rzecznik Audi odniósł się do krążących plotek na temat sprzedaży całej firmy Lamborghini i stwierdził jasno, że „Lamborghini nie jest na sprzedaż„. Wedle wcześniejszych nieoficjalnych informacji Grupa Quantum chciała kupić wszystko, co jest związane z marką – od nazwy po fabrykę, a nawet działalność związaną ze sportami motorowymi.

wyjątkowe Lamborghini Sian, Lamborghini Sian