Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze premiery gier – marzec 2022

premiery gier

Czy w marcu będzie trochę mniej premier gry niż w lutym 2022? Nic na to nie wskazuje. Czeka nas znów wiele decyzji dotyczących tego, którą grę kupić!

Elex 2 – 1 marca

Czasem zastanawiam się, czy w produkcje Piranha Bytes nie grają dalej tylko fani Gothica? Gry studia się nie zmieniają – animacje są w nich na niskim poziomie, grafika nie zachwyca, mechaniki trącą myszką… ale za to same tworzone przez nich światy, to coś co mało kto potrafi odtworzyć! Ponownie możemy nastawić się na masę zadań od przeróżnych postaci oraz frakcje różniące się od siebie w każdej kwestii. Ciekawe, jak wypadnie optymalizacja na konsolach aktualnej generacji?

Shadow Warrior 3 – 1 marca

W ten sam dzień co Elex 2, zadebiutuje również polska produkcja. Shadow Warrior 3 od Flying Wild Hog wygląda jak DOOM, który stara się być komedią. Czy premiera dwóch produkcji w jeden dzień będzie problemem dla deweloperów? Raczej nie spodziewałbym się tutaj problemów, ponieważ te gry celują w graczy lubujących zupełnie inne gatunki.

Babylon’s Fall – 3 marca

Jeśli miałbym wybrać grę, która ma najmniejsze szanse na sukces to byłby to niestety Babylon’s Fall. Produkcja spodobała się graczom na zwiastunie z 2019 roku, ale potem nastąpiła zmiana stylu artystycznego, okazało się, że produkcja jest grą-usługą, a do tego raczej jest w nią lepiej grać w kooperacji. Projekt skręcił w przedziwną stronę i jest krytykowany za każdym razem, gdy pojawia się nowy zwiastun. Square Enix może wtopić spore pieniądze.

Czytaj też: Recenzja Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Gran Turismo 7 – 4 marca

Czy 4 marca do graczy trafi kolejna laurka dla motoryzacji? Cóż, ja już wiem, ponieważ Sony przekazało klucz do gry już jakiś czas temu. Nie chcąc narażać się na złamanie embargo – pozostawiam Was ze zwiastunem gry.

Assassin’s Creed: Valhalla – Świt Ragnaroku – 10 marca

To jeszcze nie koniec przygód w świecie Assassin’s Creed Valhalla! Wkrótce wrócimy do gry, aby wcielić się w Odyna i po raz kolejny odkrywać ogromne światy od Ubisoftu. Co ciekawe, twórcy zamierzają za pomocą dodatku połączyć różne wątki gry, klarowniej objaśniając historie, które widzieliśmy w podstawowej produkcji.

Grand Theft Auto V – 15 marca

Zaraz, zaraz. Który mamy rok? GTA 5 wychodzi po raz czwarty, za chwilę GTA 3, GTA Vice City i GTA San Andreas dostaną aktualizacje… Rockstar w ostatnim czasie podpadł graczom wiele razy, ale wszyscy chyba trzymamy kciuki, aby GTA 6 okazało się wspaniałą grą. Jeśli ktoś ma ochotę to 15 marca będzie mógł jeszcze raz przeżyć przygodę z 2013 roku, bo GTA 5 trafi na PS5 i Xbox Series.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin – 18 marca

To nie będzie tytuł dla każdego. Ja jednak po zagraniu w Final Fantasy 7 Remake, które okazało się jedną z najwspanialszych gier jakie grałem, daję szansę każdemu fajnalowi. Brałem zatem udział w każdej becie Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin i tytuł przypadł mi do gustu. Specyficzny humor, pompatyczne przemowy i satysfakcjonujący model walki sprawiają, że na tytuł czekam!

Czytaj też: Recenzja Horizon Forbidden West

Ghostwire: Tokyo – 25 marca

To dopiero specyficzna produkcja! Twórcy The Evil Within przygotowali tytuł, w którym z Tokio zniknęło 99 procent populacji. Tytuł to gra akcji, w którą zagramy tylko na PlayStation 5. Co jednak najciekawsze to to, że dziś Tango Gameworks (deweloperzy) należą do Microsoftu. Zatem Xbox tworzy ekskluzywny tytuł na PS5.

Tiny Tina’s Wonderlands – 25 marca

Jak najkrócej opisać komuś Tiny Tina’s Wonderlands? Borderlands tylko, że fantasy. I tyle. Deweloperzy kulowego shootera stworzyli nową grę na podstawie dodatku DLC do Borderlands „Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep”. Czy deweloperom uda się stworzyć drugą tak dobrą markę jak Borderlands? Zobaczymy pod koniec przyszłego miesiąca!

Crusader Kings III – 29 marca

Na sam koniec miesiąca odetchniemy od wszystkich gier akcji. To właśnie wtedy na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series pojawi się kultowa gra strategiczna, która dotychczas działała tylko na PC. Produkcja dostępna będzie w Xbox Game Pass, więc jeśli macie opłacony abonament, to sprawdzicie tytuł bezpłatnie.