Reklama
aplikuj.pl

Richard Mille RM UP-01 Ferrari – oto najcieńszy zegarek mechaniczny na świecie

zegarek

RM UP-01 Ferrari to zegarek mechaniczny, który nie tylko zrujnuje Twój domowy budżet. Nosząc go na nadgarstku będziesz w pewnym sensie wyjątkowy, bo to obecnie najcieńsza tego typu konstrukcja na świecie. Za projekt odpowiedzialny jest szwajcarski producent luksusowych zegarków Richard Mille i oczywiście ekipa Ferrari.

Dopiero po I wojnie światowej zegarki noszone na nadgarstku stały się dostępne dla typowego zjadacza chleba. Wcześniej przez dekady były symbolem najwyższego statusu społecznego. Pierwszy zegarek naręczny wykonano w 1810 roku na zamówienie Karoliny Bonaparte-Murat, najmłodszej siostry Napoleona Bonaparte, nazywanej królową Neapolu.

RM UP-01 Ferrari ma niewyobrażalną wręcz grubość koperty – 1,75 mm. W tej klasie sprzętu stawka toczy się już o ułamki milimetra. Zaledwie kilka miesięcy temu rekord należał jeszcze do Bulgari Octo Finissimo Ultra, zegarka mechanicznego o grubości 1,8 mm. Jeśli jednak w grę wchodzą tak duże pieniądze i precyzja, diabeł tkwi w szczegółach.

Razem z paskiem zegarek waży niespełna 30 gramów. W kwestii zastosowanego materiału postawiono na tytan. Wykonana jest z niego nie tylko koperta o wymiarach 51 x 39 mm, ale również część samego mechanizmu. Konstrukcja jest wodoodporna do głębokości 10 metrów. 

RM UP-01 Ferrari jest zegarkiem elitarnym z wielu względów. Zostanie wyprodukowanych zaledwie 150 sztuk. Aby stać się jego posiadaczem wystarczy skromne 8,1 mln zł

W zestawie z zegarkiem otrzymamy niewielki kluczyk (a w zasadzie śrubokręt) do nakręcania mechanizmu sprężyn w środku. Jedno nakręcenie wystarcza na około 45 godzin działania. Trudno określić RM UP-01 Ferrari mianem mistrza użyteczności, ale w im wyższe kręgi wchodzimy, tym traci ona na znaczeniu.

Czytaj też: LEO Coupe to latający supersamochód. Trwa budowa prototypu

Mimo, że już kwota 2 mln dolarów wydaje nam się kosmiczna, za tradycyjny zegarek nadal można dać dużo więcej. Są to już jednak modele typowo kolekcjonerskie, które trudno uznać za przedmioty codziennego użytku. To bardziej długoterminowa lokata kapitału na niepewne czasy.