Oto najczęściej piracony serial w 2020 roku. I nic w tym dziwnego

The Mandalorian sezon 2, The Mandalorian , Baby Yoda

Który serial był najczęściej piracony serial w 2020 roku? Odpowiedź jest prosta i raczej nikogo nie powinno dziwić – The Mandalorian, którego w naszym kraju (i nie tylko) nie można obejrzeć, bo nie mamy dostępu do Disney+. To właśnie ten tytuł pobierano najczęściej z nielegalnych źródeł.

The Mandalorian to najczęściej piracony serial w 2020 roku

Przez kilka ostatnich lat na szczycie listy seriali, które najczęściej pobierano z nielegalnych źródeł znajdowała się Gra o Tron. Teraz serial HBO zniknął z podium, a jego miejsca zajął hit od Disney+ – The Mandalorian. Produkcja jest bardzo popularna, w końcu fanów Gwiezdnych Wojen są miliony i to na całym świecie. A platforma Disneya niestety dostępna jest jedynie w wybranych krajach.

Na dwóch dalszych miejscach podium znalazło się The Boys od Amazon Prime Video i Westworld od HBO. Nawet jeśli wszystkie trzy platformy dostępne są w Waszym kraju to potrzeba do ich obejrzenia trzech oddzielnych subskrypcji. Jasne, po zakończeniu emisji można je nadrobić podczas promocyjnych okresów, jednak jeśli chcieliśmy robić to podczas premiery to już inna sprawa. Kosztowna, a przecież nie każdy może sobie na to pozwolić.

Czytaj też: Najlepsze filmy 2020 roku – kino
Czytaj też: Najlepsze seriale 2020 roku
Czytaj też: Seriale zakończone w 2020 roku, za którymi będę tęsknić

Te trzy popularne tytuły przyciągnęły przed ekrany miliony widzów. W Polsce The Boys i Westworld mogliśmy obejrzeć bez przeszkód (nie licząc tych finansowych), jednak The Mandalorian nadal pozostawało i pozostaje poza legalnym zasięgiem, podobnie zresztą jak w wielu innych krajach. I tu z “pomocą” przychodzą torrenty i tego typu strony, z których można spiracić dany tytuł. Pochlebne recenzje i fakt, że Mando znacznie rozszerza uniwersum sprawił, że tytuł stał się tak popularny w podobnych serwisach.

W rankingu najczęściej piraconych seriali w 2020 roku na kolejnych miejscach znalazły się takie produkcje jak Wikingowie, Star Trek: Picard, Rick i Morty, The Walking Dead, The Outsider, Arrow i Flash. Większość z tych seriali dostępnych jest na różnych platformach, choć niektóre jedynie na licencji, a ta jak wiemy może się różnic w zależności od kraju.

I można powiedzieć, że trudno, jak nie ma legalnie, to nie oglądamy

Ale jednocześnie ciężko się dziwić, że ludzie sięgają po nielegalne źródła. Popularność The Mandalorian i reszty tych tytułów jest na tyle duża, że czasem ciężko się oprzeć, zwłaszcza, gdy dany rynek został wykluczony z dystrybucji. Legalne obejrzenie hitu Disney+ możliwe będzie zapewne dopiero w 2021 roku, gdy prawdopodobnie platforma wejdzie do naszego kraju. Teraz pozostaje nam korzystanie z VPN, który umożliwi odblokowanie Disney+ w Polsce.