WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Najdłużej działająca kamerka online na świecie zostanie wyłączona

Najdłużej działająca kamerka online na świecie zostanie wyłączona

To już oficjalne, że sami twórcy po 25 latach funkcjonowania FogCam, a więc najdłużej działającej kamerki online na świecie, postanowili ją wyłączyć. 

Czytaj też: Ruszyła misja odszukania samolotu L-10 Electra z 1937 roku

Kojarzycie zapewne te internetowe kamerki online, które pozwalają nam podejrzeć np. zatłoczone lodowisko. Taka technologia nie wzięła się oczywiście znikąd i ma swoją historię, która rozpoczęła się w 1991 roku. Jednak omawiany aktualnie FogCam powstał w 1994 roku na kampusie uniwersytetu w San Francisco, a nie Cambridge, jak ta pierwsza, którą wyłączono w 2001 roku.

Przeżyła jednak swoje i dumnie dzierży nadal miano najdłużej działającej kamerki internetowej, choć jakościowo jest raczej słabo (pogląd powyżej). Co więc zawiniło? Problemy, bo jak twierdzą jej twórcy Jeff Schwartz i Dan Wong:

Uniwersytet nas toleruje, ale tak naprawdę nas nie popiera, dlatego musimy sami znaleźć bezpieczne lokalizacje.

Tych lokacji niestety zaczęło brakować, więc obaj panowie postanowili, że to najwyższy czas, aby odpuścić. Wyłącznie FogCam nastąpi pod koniec sierpnia 2019 roku, ale jej oficjalna strona nie zniknie”

Ze względu na potomstwo, decyzja, która zapewni jej utrzymanie na stosunkowo krótkiej liście stron internetowych założonych przed 1995 rokiem.

After 25 years, Fogcam is shutting down forever at the end of August. Webdog & Danno thank our viewers and San Francisco State University for their support over the years.

The Internet has changed a lot since 1994, but Fogcam will always have a special place in its history.

— Webdog and Danno (@FogCam) August 18, 2019

Czytaj też: Ten dom został wydrukowany w 12 godzin

Źródło: Digital Trends