Reklama
aplikuj.pl

Najlepsze buty do biegania? Oto grafenowa propozycja od Inov-8 o wyjątkowej sprężystości

Najlepsze buty do biegani

Z butami do biegania jest dokładnie tak samo, jak z rowerami, ostrzałkami czy pizzą, jeśli wejdzie się wśród „maniaków” oddanych swojej pasji w każdym tego słowa znaczeniu. Trudno więc określić to, jakie będą najlepsze buty do biegania, ale grafenowe buty od Inov-8 w postaci modelu Trailfly Ultra G 280 powinny zainteresować najbardziej wymagających.

Flyspeed w Trailfly Ultra G 280, czyli grafen w butach do biegania

Dostępne już do kupienia buty Trailfly Ultra G 280 trafiły na rynek w tym tygodniu w wersji damskiej i męskiej w cenie 185 dolarów. W ich nazwie ukryto średnią wagę butów (zależnie od rozmiaru), która wynosi właśnie 280 gramów. W ofercie producenta ta para butów plasuje się jako model „sprężysty” obok wariantu lżejszego (Ultra G 270) i nastawionego na wyższą ochronę (Ultra G 300).

Czytaj też: Nowy Lenovo ThinkPad może być… smartfonem

Najważniejszym elementem tych butów jest pianka Flyspeed wypełniona azotem w podeszwie środkowej, która poprawia zwrot energii i dodaje odrobinę dodatkowej sprężystości do każdego kroku. Wedle testów, Flyspeed wykazał zwrot energii na poziomie 65 do 68 procent, czyli o 20 punktów procentowych więcej niż w przypadku standardowej pianki podeszwy środkowej, co bezpośrednio przekłada się na możliwości biegacza.