Reklama
aplikuj.pl

Pożegnanie BMW M2. To najpewniej najmocniejsze M2 Competition w historii

Pożegnanie BMW M2,najmocniejsze M2 Competition w historii

Zbliża się wielki koniec obecnej generacji BMW M2 i dlatego niemiecki tuner Lightweight postanowił pożegnać je z przytupem, ujawniając najmocniejsze M2 Competition, jakie widzieliśmy w takiej produkcji.

Najmocniejsze M2 Competition żegna obecną generację

Wiemy, że już pod koniec tego roku zadebiutuje BMW Serii 2 nowej generacji, kończąc historię tej obecnej, siedzącej na rynku od 2014 roku. Wprawdzie na wariant M2 poczekamy zapewne do oferty na 2023 rok modelowy, ale dzięki takim projektom, jak to Lightweight BMW M2 Competition Finale Edition, oczekiwanie i pożegnanie staje się przyjemniejsze. Zwłaszcza że w grę wchodzi najpewniej najmocniejsze M2 Competition.

Czytaj też: Nowe BMW Serii 3 na zdjęciach bez kamuflażu. Spore zmiany wewnątrz

Ten mocno podkręcony silnik M2 Competition Finale Edition generuje moc do 740 koni mechanicznych i 880 Nm momentu obrotowego, choć nie wiemy, jak przekłada się to na przyspieszenie i prędkość maksymalną. Pod kątem wyglądu z kolei, trudno odmówić temu modelowi charakteru, którego buduje wszechobecna czerń, znajdująca się nawet na 19-calowych kutych felgach. Tę czerń przecinają jedynie czerwone zaciski, będące częścią pakietu BMW M Performance.

Czytaj też: Spójrzcie na elektryczne BMW iX1 w testach

Idąc dalej, to najmocniejsze M2 Competition zyskało kilka elementów z włókna węglowego, downpipe HJS 2×200 Zeller i system Pro Street opracowany we współpracy z Eibach. Wewnątrz model zyskał jedynie akcenty z włókna węglowego, Alcantary, niebieskie wykończenia i wszystko to, co jest częścią standardowego BMW M2 Competition. Cena za to cacko pozostaje nieznana.