Momentami wielkie rzeczy i zmiany zaczynają się od tych niewielkich i niepozornych kroków i tak też może być z najnowszą współpracą pomiędzy firmą Microsoft oraz BMW, która polega na stworzeniu Open Manufacturing Platform, czyli platformy w modelu open-source, która przyśpieszy rozwój sektora motoryzacyjnego i produkcyjnego. 

Jak powiedział Scott Guthrie z Microsoft:

Microsoft łączy siły z BMW Group, aby przekształcić cyfrową wydajność produkcji w całej branży. Nasze zaangażowanie w budowanie otwartej społeczności stworzy nowe możliwości współpracy w całym łańcuchu wartości produkcji.

Open Manufacturing Platform (OMP) jest zgodna z istniejącą architekturą referencyjną Industry 4.0, która koncentruje się na automatyzacji i wymianie danych w produkcji. Ta ma zachęcać do dzielenia się innowacjami w zakresie inteligentnych fabryk między firmami, które podpisują umowę ze społecznością OMP, mając na celu pobudzenie rozwoju przemysłowego Internetu Rzeczy, skrócenie czasu dostarczania innowacji i zwiększenie wydajności produkcji. Wszystko to z udziałem centrów danych Azure, które są w posiadaniu Microsoftu w praktycznie każdym zakątku świata.

Tutaj też wchodzi BMW, które ma obecnie ponad 3000 maszyn, robotów i autonomicznych systemów transportowych połączonych z własną platformą Internetu Rzeczy, której sercem jest serwer Microsoft Azure. Niemiecki gigant motoryzacyjny zobowiązał się do dostarczenia OMP w początkowych przypadkach użycia, zaczynając od dzielenia się szczegółami dotyczącymi poprawy wydajności dokonanymi na miejscu produkcji i montażu w Regenburgu w Niemczech.

Obecnie tworzona jest rada do spraw OMP, a firmy poszukują przynajmniej trzech kolejnych partnerów branżowych do obsługi platformy. Oczekuje się, że zarówno wspomniana rada, jak i co najmniej 15 przypadków zastosowania OMP zostaną wprowadzone do końca 2019 roku.

Czytaj też: Tesla podbiła rynek w Norwegii

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej