Dowiedzieliśmy się, kiedy był najnudniejszy dzień w historii

obraz

Stwierdzenie, kiedy był najnudniejszy dzień w historii nie należy do łatwych zadań. Podjął się go jednak informatyk William Tunstall-Pedoe i znalazł odpowiedź na zadane pytanie.

W 2010 roku mężczyzna stworzył algorytm przeszukujący jego nieistniejącą już stronę internetową True Knowledge, która opisywała ponad 300 milionów faktów związanych m.in. z ludźmi i wydarzeniami na przestrzeni lat.

Czytaj też: Najtragiczniejsze katastrofy kolejowe w historii

Korzystając z tego oprogramowania, Tunstall-Pedoe postanowił w dość obiektywny sposób zdecydować, który dzień zasłużył na miano najnudniejszego w historii. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że dane odnosiły się do ostatnich nieco ponad 100 lat, a jednym z “kandydatów” był 18 kwietnia 1930 roku, kiedy to spiker z radia BBC stwierdził, że nie ma do przekazania żadnych wiadomości.

Najnudniejszy dzień w historii miał rzekomo miejsce 11 kwietnia 1954 roku

Ostatecznym zwycięzcą okazał się jednak inny dzień: 11 kwietnia 1954 roku. Wtedy bowiem nie wydarzyło się niemal nic, co zasługiwałoby na większą uwagę – przynajmniej według algorytmu Tunstalla-Pedoe. 11 kwietnia 1954 roku zmarł piłkarz Oldham Athletic Jack Shufflebotham oraz urodził się turecki naukowiec, Abdullah Atalar. Paradoksalnie, wspomniana data stała się teraz stosunkowo ciekawa.