WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najszybsza wersja GeForce RTX 2080 Ti od Colorful w steampunkowym wydaniu

To już druga wersja GeForce RTX 2080 Ti, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale nie pod kątem wydajności, a wykonania, na jakie zdecydował się producent. Wcześniej przedstawiałem Wam ROG MATRIX ze zintegrowanym chłodzeniem wodnym, a tym razem mam przyjemność podrzucić limitowany model iGame GeForce RTX 2080 Ti Kudan składający hołd steampunkowi.

To dzieło jest zdecydowanie najszybszą wersją RTX 2080 Ti od Colorful, którego wartość jest wręcz nieoceniona, bo każdy egzemplarz jest okraszony unikatowym numerkiem. Takie podejście Colorfula zagwarantowała nam dziesiąta już rocznica marki iGame na rynku. Rdzeń graficzny tego wariantu RTX 2080 Ti jest oczywiście solidnie podkręcony, bo o aż 255 MHz więcej w porównaniu do podstawowej wersji referencyjnej (1800 MHz vs 1545 MHz). Jednak ponownie specyfikacja nie jest najważniejsza, bo w takim segmencie cenowym po prostu możemy liczyć na coś z górnej półki. W przypadku iGame GeForce RTX 2080 Ti Kudan najważniejszy jest sam design oraz hybrydowy system chłodzenia, który tym razem łączy w sobie podejście wodne i powietrzne.

Ten model może i będzie mógł funkcjonować wyłącznie na tradycyjnym chłodzeniu powietrznym, ale Colorful nie dołożył do niego wodnego bloku bez przyczyny. Jego podpięcie do chłodnicy AIO albo nawet costumowego systemu wodnego zwiększy zapewne jej wydajność oraz zmniejszy poziom hałasu trio wentylatorów. Całość uzupełnia też prawdopodobnie prosty wyświetlacz LED zaraz nad trzema złączami zasilającymi 8-pin. Okazuje się, że iGame GeForce RTX 2080 Ti Kudan powstanie wyłącznie w nakładzie 1000 egzemplarzy, ale cena i premiera rynkowa nie została jeszcze ujawniona.

Czytaj też: Test Aorus GeForce RTX 2080 Xtreme Waterforce 8G

Źródło: Wccftech