WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Speedtest.pl podsumował 2019 roku. INEA i T-Mobile z najszybszym Internetem w Polsce

Speedtest.pl zebrał wszystkie dane dotyczące pomiarów prędkości Internetu w 2019 roku. Na przestrzeni ostatniego roku operatorzy wykonali bardzo dobrą pracę, dzięki czemu prędkości sieci stale rosną. Najszybszy Internet w 2019 roku oferowali INEA oraz T-Mobile.

Internet stacjonarny

Liderem prędkości Internetu stacjonarnego w Polsce w 2019 roku jest INEA. Średnia prędkość pobierania i wysyłania danych to odpowiednio 131,22 Mb/s oraz 124,17 Mb/s. INEA notuje duża przewagę nad resztą stawki. Trzeba jednak zauważyć, że nie jest to operator ogólnokrajowy i liczba testów, na tle UPC i Vectry, jest znacznie mniejsza.

Wszyscy czterej operatorzy zanotowali w 2019 roku wyraźny wzrost prędkości.

Internet mobilny

Liderem wśród operatorów komórkowych został T-Mobile, z prędkościami pobierania i wysyłania na poziomie 22,69 Mb/s i 8,11 Mb/s. Od stawki znacznie odstaje Plus, ale trzeba zauważyć, że prawdopodobniej wynikało to z innej konfiguracji serwerów pomiarowych. Kiedy już udało się problem rozwiązać, pod koniec roku wyniki Zielonych znacznie wzrosły i zaczęły doganiać konkurencję. Widoczna jest też skuteczna akcja SMS-owa Playa, który zachęca klientów do wykonania pomiarów. Liczba testów Fioletowych jest znacznie wyższa niż u konkurencji.

Średnia prędkość Internetu również rosła w przypadku operatorów mobilnych w 2019 roku.

A tak wyglądają pomiary w samej sieci LTE: