Reklama
aplikuj.pl

New Mutants – kiedy w chronologii X-Men dzieje się film?

New Mutants – kiedy w chronologii X-Men dzieje się film?

Po dwóch latach oczekiwania już niedługo na ekrany kin wejdzie film New Mutants będący dość problematyczną, ale i zagadkową produkcją. Czy Nowi Mutanci mają związek z uniwersum X-Men? Producentka wypowiedziała się na ten temat.

Uniwersum X-Men i jego linie czasowe to dość problematyczne i skomplikowane zagadnienie. Wraz z przejęciem Foxa przez Disney mutanci dostaną zupełnie nowe życie, więc to co było należy już do przeszłości. Inaczej jednak ma się sprawa z filmem New Mutants, który pod dwóch latach opóźnienia niedługo wejdzie do kin. X-Men: Dark Phoenix oficjalnie zakończył erę mutantów Foxa. Tu jednak pojawia się pytanie, w jakim świecie dzieje się akcja Nowych Mutantów?

Czy będzie związek z innymi filmami o X-Menach?

No właśnie, to pytanie zapewne zadaje sobie wielu fanów uniwersum i tych, co na film czekają. Na szczęście producentka New Mutants, Karen Rosenfelt, wypowiedziała się na ten temat rozwiewając większość wątpliwości. Oczywiście czas akcji nadal nie został określony, ale padło porównanie z Deadpoolem, który jak wiemy rozgrywał się w swojej własnej linii czasowej, na którą nie miały wpływu wydarzenia z produkcji o X-Menach. Oczywiście, powiązanie widzieliśmy na każdym kroku, ale w całej historii nie miało ono znaczenia.

W wywiadzie dla Digital Spy Rosenfelt powiedziała:

To współczesność, jednak w żaden sposób nie definiujemy, gdzie w chronologii jesteśmy. Jest dzień dzisiejszy, więc ani przeszłość, ani przyszłość.

Wydaje się, że producentka jasno określiła, że podobnie jak w Deadpoolu linia czasowa nie ma znaczenia i najlepiej, jakbyśmy się nad nią zbytnio nie zastanawiali. Zwłaszcza patrząc na fakt, że akcja New Mutants dzieje się w zamkniętym, odizolowanym ośrodku. A w takim przypadku, wszelkie powiązania tracą na znaczeniu.

Oczywiście możemy oczekiwać jakichś nawiązań do uniwersum Mutantów, jednak ich wpływ na film będzie raczej znikomy. Jednak o tym przekonamy się dopiero 3 kwietnia, bo wtedy odbędzie się premiera New Mutants.