Reklama
aplikuj.pl

Najszybszy komputer na świecie w akcji od SEGA. Jego osiągi to… 100 km/h

Najszybszy komputer na świecie w akcji, Najszybszy komputer na świecie, komputer SEGA

Dzięki współpracy Sega, Intela i ASRocka doczekaliśmy się pokazu, co potrafi najszybszy komputer na świecie. Podkreślamy – najszybszy, nie najwydajniejszy, bo to niestandardowe dzieło bawi się konwencją „wydajności i osiągów” na torze.

Oto najszybszy komputer na świecie… tyle że na torze, a nie w rankingach wydajności

W praktyce komputer, który niedawno zawitał na tor wyścigowy, to połączenie małego, zdalnie sterowanego pojazdu elektrycznego z pełnoprawnym, choć kompaktowym systemem komputerowym. Składa się na niego procesor Intel Core i9-12900K, karta graficzna ASRock Radeon RX 6900 XT OC Formula 16 GB, 32 GB dwukanałowa konfiguracja pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 2 TB z mnóstwem gier autorstwa Sega.

Czytaj też: [Aktualizacja] ASUS tłumaczy awarie ROG Maximus Z690 HERO. Najpewniej możecie spać spokojnie

Może i nie wygląda na aerodynamiczne cudo, bo cały system zamknięto w prostopadłościanie i do akcji uzbrojono je w poprawiający profil panel ustawiony pod kątem, ale i tak w testach ten najszybszy zestaw komputerowy na świecie rozpędził się do całych 100 km/h.

Ten projekt powstał z okazji trwającej Świątecznej Wyprzedaży Steam, która trwa do 5 stycznia i pod je koniec trafi do jednego szczęśliwca. Nie liczcie jednak na cud, bo zasady obok śledzenia konta Sega na Twitterze wspominają o potrzebie mieszkania w Japonii.