WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Najtańszym motocyklem elektrycznym Curtiss może zostać Psyche

Curtiss ujawnił właśnie zupełnie nowy koncept elektrycznego motocykla o nazwie Psyche. Ten jest szczególny, bo zarówno sam wygląd, jak i szczegóły na jego temat podsuwają nam sporą dozę prawdopodobieństwa, że finalnie może trafić do masowej produkcji. 

Czytaj też: Pierwszy elektryczny motocykl Harley-Davidson LiveWire z datą debiutu i ceną

Najtańszym motocyklem elektrycznym Curtiss, a więc Psyche stoi dosyć ciekawa taktyka. Producent chce bowiem uderzyć prosto w najbardziej ikoniczną markę motocyklów w Ameryce, a więc Harleya Davidsona, który niedawno ujawnił swojego produkcyjnego LiveWire. Stąd też cena Psyche, która miałaby zaczynać się od 30000$, a więc konkurować z LiveWire. Jednak w modelu Curtiss jest to, czego LiveWire nie ma – wyglądu, który wskazuje, że mamy do czynienia z elektrykiem za 30000 dolców, a nie jakimś zwyczajnym motocyklem.

Po stronie technicznej mowa o dwóch wariantach 48- i 96-konnym, których zasięg ma sięgać 260 kilometrom na jedno ładowanie. Psyche zachwyca też niewielką, bo wynoszącą jedynie 170 kilogramów wagą. Cóż więc, mamy nadzieję, że rzeczywiście trafi do produkcji, bo swoich pięciu minut zdecydowanie jest wart.

Czytaj też: Triumph potwierdził prace nad Daytona 765 w klasie Moto2

Źródło: New Atlas