Reklama

Najwydajniejsze procesory Intel Rocket Lake-S już do kupienia

Najwydajniejsze procesory Intel Rocket Lake-S, procesory Intel Rocket Lake-S,

Firma Silicon Lottery ogłosiła specjalnie dobrane egzemplarze najnowszych CPU Intela, dzięki czemu możemy już kupić najwydajniejsze procesory Intel Rocket Lake-S.

Najwydajniejsze procesory Intel Rocket Lake-S

Jeśli niezbyt rozmiecie to, jak wydajność tych samych modeli procesorów może różnić się od siebie, to musicie nieco nadrobić. W tym celu odsyłam Was do artykułu Loteria krzemowa – czym jest i skąd się bierze, choć na potrzeby tej wiadomości wystarczy wiedzieć, że budujące CPU rdzenie krzemowe różnią się od siebie “jakością” przez margines błędu w procesie produkcyjnym.

Czytaj też: Transcend przedstawia dysk SSD250N przeznaczony do NAS

Tak więc sklep Silicon Lottery zajmuje się testowaniem na własną rękę ogólnodostępnych procesorów i oferowanie ich klientom żądnym możliwie najwyższej wydajności, którą odblokowują za sprawą podkręcania. Tak też trzy tygodnie po premierze nowych CPU Intela, możemy wreszcie pokusić się o najwydajniejsze procesory Intel Rocket Lake-S za dodatkową kwotę.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [19.04.2021]

Mowa jednak nie o wszystkich modelach, dokładnie o Intel Core i9-11900K i Core i5-11600K, a więc kolejno flagowego 8-rdzeniowego procesora i bardziej mainstreamowego 6-rdzeniowego. Te CPU są dostępne w trzech wariantach, które idealnie przedstawia powyższa tabelka serwisu Videocardz, przedstawiając możliwości trybu Boost zależnie od rdzeni, cenę, napięcie oraz “rzadkość”.