Reklama
aplikuj.pl

Najwyższy mieszkalny wieżowiec w Japonii to jednocześnie ostoja natury

Najwyższy mieszkalny wieżowiec w Japonii,

Niemieckiej firmie Ingenhoven Associates sześć lat zajęło zakończenie prac nad dwoma wieżowcami (jednym mniejszym, a drugim większym i wyjątkowym) w Tokio. W efekcie powstał najwyższy mieszkalny wieżowiec w Japonii, który wyróżnia się na tle wszystkich za sprawą imponującej podstawy z całą masą zieleni.

Oto nowy najwyższy mieszkalny wieżowiec w Japonii

Projekt o nazwie Toranomon zakładał wybudowanie dwóch nowych wieżowców po obu stronach istniejącego Toranomon Hills Tower w Tokio, który był uważany za najwyższy wieżowiec w Tokio i piąty w całej Japonii. To zmieniło się wraz z ukończeniem 220-metrowego wieżowca z 54 piętrami i 550 mieszkaniami różnego typu, czyli większego ze wspomnianego duetu, który objął również 185-metrowy wieżowiec z 36 piętrami powierzchni biurowych.

Czytaj też: Huawei może już zaoferować funkcje monitorowania EKG na terenie Europy

Oba nowe wieżowce są zbudowane z betonu wzmocnionego stalą, a ich zwężająca się forma ma pomóc w łagodzeniu skutków trzęsień ziemi i tajfunów. Co najważniejsze, budynki łączy duży, publicznie dostępny taras, na którym projektanci przewidzieli wstawienie całej masy krzewów, roślin i drzew w formie unikalnego ogrodu/parku o wielkości 7800 metrów kwadratowych. Taras ciągnie się pionowo aż do 7 i 11 piętra (odpowiednio wieżowca biurowego i mieszkalnego) i jest wypełniony ścieżkami spacerowymi oraz miejscami do relaksu.